Koźmiński jeszcze czeka

Wedle zapowiedzi Andrzeja Mierzwy, wiceprezesa rady nadzorczej Górnika Zabrze, transakcja nabycia 52 procent akcji klubu przez Marka Koźmińskiego od spółki Polind miała nastąpić w miniony czwartek. Tymczasem został podpisany dopiero list intencyjny w tej sprawie.  
Były reprezentant Polski ze spokojem odpowiada na wszelkie pytania dotyczące transakcji. Choć nie ukrywa, że na wszelkie deklaracje z tym związane jest jeszcze zbyt wcześnie.
- Spotkałem się z prezydentem Zabrza, Jerzym Gołubowiczem wiceprezydentami miasta i prezesem Polindu Andrzejem Daszkiem - opowiada Koźmiński. - Wszystko jest na "tak". Jednak muszą być wyjaśnione jeszcze kwestie z dalszym użytkowaniem obiektów.

Obecny piłkarz Górnika, były zawodnik reprezentacji, chciałby, aby miasto nadal dzierżawiło spółce obiekty na podobnych zasadach przez najbliższe pięć lat. Sprzątanie, strzyżenie trawy, przygotowywanie boisk - to leżałoby nadal w gestii MOSiR. Poza tym ważne byłoby również przeprowadzenie na stadionie remontu. Związane jest to z przyznaniem Górnikowi licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie.

- W tej chwili należy jak najszybciej zamontować 3 tysiące krzesełek - dodaje Koźmiński.

Obecnie nie jest jeszcze pewne, czy miasto, zgodnie z zapewnieniami, przejmie od Polindu kolejne 30 procent akcji. Koźmiński ma nadzieję, że Rada Miasta zaakceptuje ten pomysł. Byłoby to według niego najlepsze rozwiązanie.

- Wszystko zostało uzgodnione - dodaje Koźmiński. - Teraz czekam tylko, aż prawnicy przygotują odpowiednie umowy. Najdalej za tydzień powinny być one podpisane.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]