Trochę szacunku!

Słowa te dotyczą piłkarzy Górnika Zabrze, którzy w środę w beznadziejnym stylu przegrali kolejny mecz na własnym boisku. Tym razem podopieczni Waldemara Fornalika łatwo oddali punkty Wiśle Płock, która punktów tych potrzebowała jak ryba wody w walce o utrzymanie. Tym samym potwierdziły się przedmeczowe notowania bukmacherów, że na Wisłę w Zabrzu stawiać się nie opłaca, bo wynik na jej korzyść jest z góry wiadomy... 
Niesmak po środowym spektaklu na Roosevelta był spory: kolejne kiksy miejscowych "gwiazdorów" wzbudzały na trybunach gwizdy i okrzyki dezaprobaty, a w końcu szyderczy śmiech: "Połóżcie się!"

Tym bardziej dziwić musi tupet najsłabszego aktora tego szmirowatego spektaklu, Jacka Wiśniewskiego, który rzekł: - Brak kilku doświadczonych kolegów był bardzo widoczny. Marcin Chyła jest bardzo fajnym kolegą, ale jeszcze brakuje mu choćby umiejętności ustawienia się na boisku - stwierdził "Wiśnia".

Starszy kolega rozstawił po kątach młodszego pewnie dlatego, że ten odważył się strzelić gola już na początku meczu, czym trochę pokrzyżował szyki kilku innym, wtajemniczonym. Wtajemniczonym w co...?

- Ostatnie występy przeciwko GKS Katowice i Wiśle tylko potwierdzają spiskową teorię - zauważył Andrzej Mierzwa, wiceprezes Rady Nadzorczej SSA Górnik. - Piłkarze i trenerzy: trochę więcej szacunku dla ludzi, którzy przychodzą na wasze mecze! - dodał Mierzwa.

Oczywiście, uzasadnienie dla środowego występu Górnika znaleźć można zawsze - a to brak w składzie kilku czołowych piłkarzy, a to mała motywacja, bo już byt ligowy spokojny. Ale żadne z tych wytłumaczeń się nie broni - najsłabsi na boisku byli akurat ci najstarsi i najbardziej doświadczeni, a motywacja? Dlaczego nie? Dlaczego bowiem Górnik nie chciał w sportowy sposób pomóc innym śląskim drużynom, którym grozi degradacja, odbierając punkty ich konkurentowi? Tak, jak zrobił to choćby w niedawnym meczu w Wodzisławiu, gdzie okazał się lepszy od kandydata do tytułu mistrza Polski, i chwała mu za to! Ale widocznie zasada jest inna: pomóc wszystkim, tylko nie sąsiadom.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]