Młodzież Górnika już trenuje

W Młodzieżowej Szkółce Piłki Nożnej Górnik Zabrze jest siedem drużyn występujących w rozgrywkach na różnych szczeblach. Najstarsi grają w Śląskiej Lidze Juniorów, dwie grają w Regionalnej Lidze Juniorów, a cztery w ligach trampkarzy. Są też cztery grupy naborowe.
Drużyna Śląskiej Ligi Juniorów pod wodzą trenera Mariana Bechera rozpoczęła przygotowania do wiosny 9 stycznia. Zawodnicy ćwiczą w hali przy ulicy Piłsudskiego i w sali Szkoły Podstawowej nr 22 w Biskupicach.

Chłopcy Bechera zdążyli już wystąpić w dwóch halowych turniejach. W Ujeździe w finale spotkali się z inną zabrzańską drużyną MKS Zaborze. W regulaminowym czasie było 0:0. W rzutach karnych wygrali zawodnicy Górnika i oni zajęli pierwsze miejsce.

W Bielsku Białej w halowym turnieju zorganizowanym przez tamtejszą Szkołę Mistrzostwa Sportowego Górnik zajął drugie miejsce, przegrywając w finale z Rakowem Częstochowa 1:4. Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Łukasz Kanik z Górnika.

W najbliższą sobotę juniorzy Górnika rozegrają sparingowy mecz z Orłem Mokrena wyjeździe. W czasie ferii zespoły Górnika ze Śląskiej Ligi Juniorów i Regionalnej Ligi Juniorów będą przebywać na tygodniowym obozie w Goczałkowicach.

źródło: Dziennik Zachodni