Komornicki zastąpi Motykę?

Ryszard KomornickiWszystko wskazuje na to, że dni Marka Motyki na Roosevelta są policzone. Wczoraj obecny trener piłkarzy Górnika rozmawiał z nowym prezesem zabrzańskiego klubu Jerzym Frenkielem, ale jego wątpliwości co do swojej dalszej pracy z zespołem nie zostały rozwiane. 
– Prezes powiedział mi, że mój kontrakt, który podpisałem z Górnikiem do czerwca, wciąż obowiązuje. Nie zdementował jednak prasowych informacji. Z drugiej strony nikt mi nie powiedział, że trenerem już nie jestem – zastanawia się Motyka.

Prezes Górnika informacje w mediach, jakoby Motykę miał zastąpić Ryszard Komornicki, nazywa „spekulacjami”, ale jednoznacznie nie odcina się od nich. – Na dzisiaj trenerem jest Marek Motyka – ucina temat.

Komornicki, były piłkarz mistrzowskiej drużyny Górnika z połowy lat 80. na stałe mieszkający w Szwajcarii, od kilku miesięcy zapowiada, że chce pracować w Zabrzu jako trener. Przyciągnął także na rozmowy do miasta potencjalnego inwestora, brytyjskie konsorcjum Stewart International Marketing.
– To bardzo miłe, że były zawodnik klubu chce do niego wrócić. Dopóki ja jestem prezesem, drzwi Górnika są dla takich ludzi otwarte – komentuje Frenkiel.

Wczoraj jednak to z Motyką rozmawiał o planach przygotowań drużyny do rundy wiosennej. Panowie umówili się na kolejne spotkanie w czwartek. Dzień później piłkarze mają wznowić treningi – o trzy dni wcześniej niż planował to Motyka. W sobotę przejdą podstawowe badania lekarskie, prawdopodobnie w siedzibie klubu. Będą trenować na własnych boiskach i hali MOSiR-u. Kwestia wyjazdu na lutowe zgrupowanie pozostaje na razie nierozstrzygnięta.

Nie tylko jednak osoba szkoleniowca jest niewiadomą na Roosevelta. Wczoraj Frenkiel rozmawiał także z Piotrem Lechem, którego chce GKS Bełchatów. Doświadczony bramkarz swoje pozostanie w Zabrzu uzależnia od spłaty kilkudziesięciotysięcznych zaległości. Ostateczna decyzja ma zapaść w sobotę.
– Piotrek był dotąd bardzo cierpliwy, ale jego warunki są bardzo trudne. Nie wiem, czy sobie z tym poradzę. Jego strata byłaby jednak dla drużyny ogromna – przyznaje prezes.

Propozycje zmiany barw ma także grono młodych zawodników, jak Kamil Król, czy Marcin Siedlarz. Sytuację dodatkowo komplikują niejasne powiązania menadżerskie nastolatków z Markiem Koźmińskim.
– W Górniku nie ma takich umów, ale chcę, by ostatecznie wyjaśnił mi to poprzedni prezes Zbigniew Koźmiński. Dotąd mówił on tylko część prawdy o sytuacji klubu – uważa Frenkiel.

Koźmiński ma pojawić się w Zabrzu w środę. Nowy prezes zaś chce jeszcze w tym tygodniu znaleźć firmę, która przeprowadzi audyt w klubie, a tym samym zbilansuje finansową działalność poprzednika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online