Forum
 

Tomasz Fornalik: Mamy dobrą pozycję wyjściową

Tomasz Fornalik latem 2005 roku zakończył karierę zawodniczą. Od lipca jest drugim trenerem w pierwszoligowym Górniku Zabrze. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej w klubie, wspólnie z Markiem Wleciałowskim, a później Markiem Motyką po rundzie jesiennej doprowadził drużynę z Zabrza w bezpieczne rejony tabeli ligowej. Drugiego trenera Górnika poprosiliśmy o podsumowanie gry zabrzan jesienią. 

- Jaka była runda jesienna dla Górnika. Czy jest Pan zadowolony z miejsca drużyny w tabeli oraz z liczby zdobytych punktów?
Tomasz Fornalik: - Biorąc pod uwagę problemy, z którymi borykał się Górnik przez całą rundę jesienną, można uznać, że runda przyniosła klubowi dobrą pozycję wyjściową przed zimowymi przygotowaniami.

- Czy punktów mogło być więcej?
- Oczywiście, przede wszystkim najbardziej szkoda ostatniego meczu na własnym boisku z GKS Bełchatów. Ale nie możemy zapomnieć, że mogło być tych punktów jeszcze mniej. Reasumując, z faktami się nie dyskutuje, rzeczywistość jest taka, że Górnik ma w tej chwili 19 punktów.

- Którego z zabrzańskich piłkarzy wyróżniłby Pan za grę w rundzie, a którzy Pana zdaniem grali poniżej oczekiwań?
- Wielu zawodników w ciągu rundy borykało się z problemami zdrowotnymi, wychodzili na boisko czasami na własną odpowiedzialność. Tych zawodników należałoby wyróżnić. Zwłaszcza, że gdy już grali to byli liderami drużyny. Zawodnicy, którzy prezentowali się poniżej oczekiwań po prostu rzadziej pojawiali się na boisku.

- Którzy z młodych piłkarzy Górnika zrobili jesienią największy postęp w grze?
- Myślę, że Kamil Król, który oprócz już sporych umiejętności techniczno – taktycznych, zostawiał też mnóstwo sił na boisku. Wyróżniłbym też Marcina Siedlarza i Mariusza Magierę.

- Jakie szanse daje Pan Górnikowi na utrzymanie się w szeregach ekstraklasy?
- Dużo zależy od zmian organizacyjnych, które nastąpią zimą i od nich będzie uzależniona przyszłość w rundzie wiosennej.

Rozmawiał: Michał Piegza / sportowefakty.pl

źródło: sportowefakty.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online