Śląski biznes zainteresowany Górnikiem

Rozmowa z Eugeniuszem Budniokiem, kanclerzem katowickiej loży Business Centre Club.
» Podobno śląski biznes jest zainteresowany zainwestowaniem w Górnika, którego akcje właśnie zostały wystawione na sprzedaż?
Eugeniusz Budniok: Poproszono mnie, jako kanclerza katowickiej loży BCC, o udział w spotkaniu z władzami Zabrza. 

» Kto pana poprosił? Były piłkarz Górnika Ryszard Komornicki?
- Tak, poprzez swojego brata w Warszawie, Leona Komornickiego. Znamy się od pewnego czasu, on kiedyś działał w BCC.

» Kogo pan reprezentuje?
- Nie chciałbym na razie o tym mówić, przynajmniej do środowego spotkania z prezydentem Zabrza Jerzym Gołubowiczem. Ale jestem członkiem Rady Głównej BCC i poprzez to mam kontakty z biznesem w całym kraju. Choćby ze Zbigniewem Drzymałą, właścicielem Groclinu.

» Czy na Śląsku można zbudować tak silny klub, jak choćby ten z Grodziska?
- Oczywiście. Chodzi nam tylko o takie zaangażowanie, żeby reaktywować wysoki poziom sportowy Górnika, a nie osiągnąć kolejne dno. Ale sprawa ma wiele uwarunkowań, jesteśmy ostrożni. Pojawił się inwestor zagraniczny (brytyjskie konsorcjum Stewart International Marketing – przyp. red.), który jest zainteresowany inwestycją w obiekty i tereny wokół klubu. Najpierw jednak musimy sprawdzić jego wiarygodność.

» No właśnie. Nazwy tej firmy na próżno szukać w internecie. Nie dziwi to pana?
- Tak, to dziwne. Swego czasu rzekomo duży obcy kapitał był zainteresowany fundacją profesora Religi, a potem się okazało, że nie można potwierdzić, czy stoją za nim poważne pieniądze. Ale chcemy to sprawdzić, a takie spotkanie, jak to w przyszłym tygodniu, też ma temu służyć. Chcemy się poznać.

» Dlaczego nagle akurat Górnik?
- Inicjatywa wyszła z tamtej strony, od pana Ryszarda Komornickiego, który chce być w Zabrzu trenerem. Prosił o znalezienie firm, lub osób, które chciałyby zainwestować w zabrzański klub.

» Jak pan ocenia szanse wejścia dużego kapitału do Górnika?
- Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Ale po środowym spotkaniu z prezydentem Zabrza będziemy znacznie w tej mierze mądrzejsi.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online