Lubański: To przygnębiające

Po raz pierwszy w Polsce można sobie kupić na przetargu piłkarski klub pierwszoligowy. Wystarczy mieć kilka milionów złotych. Ogłoszenia na ten temat ukazały się w prasie.
Na sprzedaż wystawiony został Górnik Zabrze, klub o największych powojennych osiągnięciach w Polsce (14-krotny mistrz Polski i 6-krotny zdobywca Pucharu Polski). Cena wywoławcza 9200 akcji (stanowią one 87 proc.) wynosi 4 mln 111 tys. 296 zł. 
- To przygnębiające. Przykro mi - mówi Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Górnika Zabrze, były reprezentant Polski. - Zmarnowano klub, wspaniałą historię, właściwie legendę naszej klubowej piłki. Przecież to była nasza eksportowa – obok Legii – drużyna. Jako jedyni dotarliśmy do finału europejskiego pucharu (1:2 z Manchesterem City w Pucharze Zdobywców Pucharów). Dzisiaj nic z tamtych sukcesów nie zostało. Górnik to bankrut. Jego tragedią jest – po upadku potęgi przemysłu węglowego – brak silnego sponsora.

źródło: Życie WarszawyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online