Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika

Marek Motyka» Czy zabrzański zespół stać w Warszawie w meczu z Legią na przerwanie serii pięciu już kolejnych ligowych porażek?
Marek Motyka: Wierzę, że jakąś zdobycz ze stolicy przywieziemy. Widzę po zawodnikach, że bardzo chcą wreszcie złamać tę fatalną passę. Jestem zbudowany postawą piłkarzy na treningach, muszę ich nawet hamować w tym zaangażowaniu. 

» Może dlatego, że prezes Zbigniew Koźmiński obiecał im wysokie premie za ostatnie cztery mecze?
- Cieszę się także z tego powodu. Kiedy kiełbaska wisi pod sufitem, ma się ochotę do niej podskoczyć. Chciałbym, żeby zawodnicy narobili prezesowi kłopotu, żeby on musiał przed świętami wywiązać się z tych obietnic.

» Jak wyglądają przygotowania do meczu z Legią?
- Wczoraj trenowaliśmy do południa, dziś będziemy oglądać kasetę wideo ze specjalnie przygotowanymi fragmentami z meczów Legii, przećwiczymy też jeszcze grę obronną. W czwartek wyjeżdżamy. Mam nadzieję, że do piątku wszystko będzie dopięte na ostatni dzwonek.

» W ostatnich tygodniach Górnik przetrzebiony był przez kontuzje. Czy w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja się poprawiła?
- Na zajęciach mam prawie wszystkich. Normalnie z drużyną trenuje już Łukasz Juszkiewicz. Problemy z nogą ma jeszcze Marcel Liczka, ale wierzę, że zdąży dojść do pełni sił.

» Czy myśli pan o tym, żeby zimą przewietrzyć szatnię?
- Trudno mówić o tym, kiedy sytuacja finansowa klubu jest wielką niewiadomą. Na razie zamierzam dokładnie przetestować chłopaków, których mam w drużynie, dać szansę wszystkim. Jeżeli zimą będziemy potrzebować kogoś na jakąś pozycję, to wówczas będziemy rozglądać się za kimś z kartą na ręce.

» Chce pan, aby w lutym zespół wyjechał na zgrupowanie do Chorwacji. Już wiadomo dokąd dokładnie?
- Na razie musimy mieć gwarancje finansowe, że nas na taki wyjazd będzie stać. Potem będziemy szukać miejsca, ale i prezes, i ja mamy tam dobre kontakty, więc nie powinno być problemu. Chciałbym, żebyśmy na Bałkanach rozegrali przynajmniej cztery mecze z mocnymi ligowymi drużynami.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online