Wyciągamy dobre wnioski

Potyczka Górnika Zabrze z Legią Warszawa to nie tylko starcie dwóch wielkich firm, ale i rywalizacja dwóch młodych i żądnych sukcesów szkoleniowców. Obecnie nieco wyżej stoją notowania Dariusza Kubickiego, ale to Waldemar Fornalik, dwa lata temu, utrzymał Górnika w ekstraklasie.
- Nic dodać, nic ująć, to jak najbardziej trafny opis - rozpoczyna Fornalik, który mimo złej passy cieszy się sporym zaufaniem Zbigniewa i Marka Koźmińskich. - Nikt nie wywierał na mnie żadnych nacisków, nikt nie stawia mi żadnego ultimatum. Ludzie znający się na sporcie wiedzą, że wprowadzenie dziewięciu nowych zawodników do pierwszego składu to nie jest łatwa sprawa. Żeby ta drużyna zaczęła funkcjonować potrzeba nam czasu. Problem w tym, że potrzebą chwili jest gromadzenie punktów. Wolałbym zatem zagrać jakiś jeden słabszy mecz, ale powiększyć dorobek - mówi trener.

- Czyli zatrudnienia Władysława Łacha nie należy wiązać z czarną serią Górnika?

- Trener Łach jest w klubie już od kilku tygodni, ale na stadionie zjawia się sporadycznie. Jego zadaniem jest wyszukiwanie młodych zawodników, którzy mogliby, w przyszłości, zasilić kadrę pierwszego zespołu.

- Mimo zdobycia jednego punktu w pięciu meczach piłkarze podkreślają, że atmosfera w szatni jest dobra. To prawda?

- Na pewno nie jest tak, że przechodzimy obok marnej serii obojętnie, bo tak być nie może. Rozmawiamy o błędach, o tym co jest złe, ale potrafimy znaleźć złoty środek i nikt nikomu do oczu nie skacze. Atmosfera jest naprawdę dobra.

- Wróćmy jednak do pojedynku Fornalik - Kubicki. Ostatnie starcie należało do trenera Legii.

- Mam jednak nadzieję, że wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i teraz będzie inaczej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online