Prawo serii?

To już druga w tym miesiącu wizyta Legii na Roosevelta. Dziesięć dni temu zespół Dariusza Kubickiego bez problemu ograł zabrzan 2-0. - Z tak słabym Górnikiem jeszcze nie grałem - mówił po meczu Dariusz Dudek. Zabrzanie faktycznie wypadli więcej niż przeciętnie. - Graliśmy wówczas trzy dni po dobrym meczu z Amicą. Jestem przekonany, że spotkanie ligowe będzie wyglądało diametralnie inaczej - zapewniał wówczas Waldemar Fornalik, który dziś zdaje sobie sprawę, że sytuacja zaczyna robić się trudna. 
- To prawda. Legia, potem Groclin... Do meczu z Płockiem już nie wracamy, choć musimy z takich spotkań wyciągać wnioski. Jak zestawić obronę? Prawdopodobnie na lewej stronie zagra Jarek Popiela. Innych tajemnic nie będę zdradzał - twierdzi Fornalik, który być może da szansę ligowego debiutu Brazylijczykowi Felipe. - W takim meczu trzeba liczyć się z każdym rozstrzygnięciem, ale chcę byśmy zagrali z charakterem i mądrze. Nie stać nas na otwartą grę z takim rywalem jak Legia, ale to nie znaczy, że musimy przegrać - twierdzi Marek Koźmiński, który nie zdecydował się na powrót na boisko. Górnik nie przegrał z Legią meczu od 1997 roku do jesieni roku ubiegłego. W Zabrzu i w Warszawie. Od tego czasu lepsza jest Legia, która wygrała w Zabrzu dwa kolejne mecze. Czy prawem serii...

Tymczasem po efektownym triumfie w spotkaniu z Wisłą, określanym powszechnie mianem meczu jesieni, piłkarze Legii zapowiadają szturm na pozycję lidera.

Legioniści mieli grać w tym sezonie uważanym za bardziej nowoczesny systemem 4-4-2. Przyswajanie nowych schematów okazało się jednak trudniejsze niż początkowo zakładano. Drużyna nie grała źle, ale efekty punktowe nikogo nie zadowalały. W ostatnich dwóch spotkaniach Dariusz Kubicki postanowił powrócić więc do sprawdzonego, aczkolwiek nieco zmodyfikowanego ustawienia z trójką obrońców. I na efekty nie trzeba było czekać.

Zwycięstwo w Zabrzu w Pucharze Polski, a kilka dni później efektowna wygrana z Wisłą Kraków nie pozostawiają złudzeń, że dziś Kubicki nie zaryzykuje powrotu do niezbyt udanych eksperymentów z wprowadzeniem nowego systemu. Szczególnie, że to właśnie stary system w Zabrzu zdążył się znakomicie sprawdzić.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online