Forum
 

Motka: Ogromny niedosyt

Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika.
» Zgodzi się pan, że była szansa urwać punkty mistrzowi Polski?
Marek Motyka: Oczywiście, czuję z tego powodu ogromny niedosyt. Byłem przekonany, że gdybyśmy do przerwy nie stracili gola, wywalczylibyśmy remis. I gdyby nie strzał życia Sobolewskiego, prawdopodobnie mecz zakończyłby się podziałem punktów. Trochę mnie martwi kolejna porażka zespołu, a moja pierwsza tutaj, ale będziemy mieć teraz trochę czasu, by wyleczyć chłopaków i poprawić niektóre błędy. To przegrana bitwa, ale mam nadzieję, że woja jeszcze nie. Za dwa tygodnie pojedziemy do Warszawy, żeby przywieźć stamtąd punkty.

» Górnik zagrał całkiem poprawnie...
- Faktycznie, zespół zaskoczył mnie pozytywnie, tym bardziej, że mieliśmy ogromne porblemy z obsadą kilku pozycji. Na ławce rezerwowych trzech nie w pełni zdrowych piłkarzy i pole manewru mieliśmy bardzo ograniczone. Wisła na pewno była piłkarsko lepsza, ale Górnik, w którym grają przecież 17-latkowie, pokazał, że drzemią w nim duże możliwości. Muszę podziękować chłopakom za wolę walki.

» Co się stało z Marcelowi Liczce?
- Przed meczem zgłosił mi, że jest zdolny do gry tylko na 50 procent. W piątek naciągnął mięsień dwugłowy i wolałem dmuchać na zimne. Szkoda, bo przydałby się nam tak doświadczony zawodnik, ale nie chciałem ryzykować pogłębienia jego kontuzji. Tym bardziej, że teraz przed nami dwa tygodnie przerwy i jest szansa, że zarówno on, jak i kilku innych piłkarzy, dojdzie do pełni zdrowia.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online