Forum
 

Rozmowa z Markiem Wleciałowskim, byłym trenerem Górnika

Marek Wleciałowski» Czy to prawda, że decyzję o rezygnacji podjął pan już tydzień temu, zaraz po spotkaniu z Arką Gdynia?
Marek Wleciałowski: - To nie tak. Po tym meczu rozmawiałem z prezesem Zbigniewem Koźmińskim kilka razy. Analizowaliśmy sytuację i wspólnie doszliśmy do wniosku, że sytuacja dojrzała do tego, żeby zamknąć pewien rozdział. Dla dobra klubu. 

» Gdyby zespół nie przegrał czterech ostatnich spotkań też by pan zrezygnował?
- Wynik sportowy jest bardzo ważny, ale on zawsze przecież jest powiązany z ogólną sytuacją w klubie. W Górniku dało się odczuć, że ta ma przemożny wpływ na wyniki i grę zespołu. Sens pracy widziałbym dalej, ale muszą być stworzone jakieś warunki i perspektywa. W Zabrzu na razie niewiele wiadomo, co wydarzy się w najbliższej przyszłości.

» Czy ma pan jakieś pretensje do piłkarzy?
- W żadnym wypadku. Pod względem zaangażowania, pracy nie mam im nic do zarzucenia. Na miarę swoich możliwości osiągnęli tyle, ile byli w stanie. Dzięki nim i innym pracownikom klubu Górnik wciąż funkcjonuje i trzyma ducha. Chciałem im w tym miejscu serdecznie podziękować.

» Czeka pan teraz na oferty pracy?
- Na razie potrzebuję trochę spokoju, by przeanalizować te minione dziewięć miesięcy. Ale wiem, że te doświadczenia nabyte w Górniku wcale mnie nie zniechęcają, wręcz przeciwnie. Widzę, ile można dokonać i wiem, jak to robić. Oczywiście najważniejsza dla szkoleniowca jest praktyka. Ale to, kiedy wrócę na ławkę trenerską uzależnione jest od sytuacji na rynku.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online