Forum
 

Koźmiński: Piłkarzom potrzeba nowego impulsu

Zbigniew KoźmińskiDotychczasowy trener Górnika Marek Wleciałowski decyzję o rezygnacji podjął podobno już przed tygodniem, po porażce w Gdyni, czwartej z rzędu tej jesieni. Prezes klubu Zbigniew Koźmiński poprosił go jednak o prowadzenie zajęć z zespołem do czasu, aż znajdzie następcę na jego miejsce.
- Widziałem, że Marek Wleciałowski gaśnie, słabnie psychicznie. Chodził z głową zwieszoną, nie był już zdeterminowany do dalszej pracy. Żal mi go, bo to młody, mądry człowiek. Szkoda, że zabrakło mu siły do końca, bo twardy charakter wychodzi właśnie w momentach, kiedy nic nie idzie. Ale poszedłem mu na rękę, i drużynie też. Ona to czuje i taka atmosfera przygnębienia jej się udziela. Piłkarzom potrzeba nowego impulsu, nowej twarzy, być może nowych metod pracy, wiary w poprawę sytuacji — tłumaczy Koźmiński.
Umowa z Wleciałowskim została rozwiązana za porozumieniem stron. Niedawno mówiło się o tym, że 35-letni obiecujący szkoleniowiec zimą zastąpi w Cracovii Wojciecha Stawowego.
- Czy martwi mnie sytuacja finansowa w klubie? Ja nie mam nic do stracenia, cieszę się, że wróciłem do pracy — skomentował Motyka, który do końca rundy nie będzie rezygnował ze współpracowników Wleciałowskiego: Tomasza Fornalika i Przemysława Cecherza.
Oprócz Motyki, sternik Górnika brał jeszcze pod uwagę Mirosława Jabłońskiego, który w tym tygodniu stracił posadę w Wiśle Płock. „Nafciarze” byli gotowi pokrywać nawet część zarobków szkoleniowca, ale związany z Krakowem Koźmiński ostatecznie postawił na Motykę.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online