Forum
 

Motyka trenerem Górnika Zabrze

Marek Motyka (fot. www.ruch.chorzow.pl)Marek Motyka zastąpił w piątek Marka Wleciałowskiego na stanowisku trenera piłkarzy Górnika Zabrze. Zarząd klubu przyjął rezygnację dotychczasowego szkoleniowca, a z nowym podpisał umowę do końca sezonu. Wleciałowski został trenerem Górnika 3 lutego. Zastąpił - tymczasowo - jak to określano - Edwarda Lorensa. Było to tuż przed wyjazdem zabrzańskiego zespołu na obóz do Włoch. Okazało się, że to rozwiązanie przetrwało 9 miesięcy.

Drużyna z Zabrza przegrała pięć ostatnich meczów, tracąc w każdym po trzy gole. Zabrzanie strzelili w tym czasie tylko jedną bramkę. Kadra przetrzebiona jest kontuzjami. W dodatku niejasna jest przyszłość sportowej spółki akcyjnej Górnik. Większościowy pakiet akcji (ok. 87%) jest w rękach syndyka masy upadłościowej firmy, która posiadała te udziały. Nie ogłoszono jeszcze przetargu na zakup tych akcji.

Górnik w sobotę gra u siebie z Wisłą Kraków, z którą przegrał ostatnich 11 ligowych spotkań.

Marek Motyka w poprzednim sezonie pracował w Polonii Warszawa. Utrzymał zespół w ekstraklasie, ale nie przedłużono z nim kontraktu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online