Forum
 

Przed meczem z Arką

Czy po czterech kolejnych porażkach (w tym trzech w lidze), w których Górnik za każdym razem tracił trzy gole, zabrzan stać na wyrwanie się z tego koszmaru? Jest kilka przesłanek ku temu, by być optymistą, ale też parę argumentów przemawiających za kontynuacją czarnej serii. Zacznijmy od nich:
- Pucharowy mecz w Radomiu przegrany z II-ligowcem 0:3 mógł jeszcze bardziej osłabić i tak już mocno nadwerężone morale młodej drużyny. Nie widać żadnej poprawy w grze obronnej, zespół wciąż nękają kontuzje, na dodatek Górnik nie potrafi grać na wyjazdach – jest jedynym zespołem, który tej jesieni nie wygrał jeszcze na obcym boisku. Sporym osłabieniem w środkowej linii będzie też brak pauzującego za kartki Bułgara Iwajło Stoimenowa, który dotąd był niezastąpiony we wszystkich meczach. I ostatni, ważny argument – tydzień temu w Wodzisławiu Arka wygrała wreszcie pierwszy mecz w ekstraklasie, co na pewno podbuduje jedenastkę z Pomorza.

Ale zabrzanie nie stoją na straconej pozycji, bo:

- Przede wszystkim każda passa, nawet ta najgorsza, musi się kiedyś skończyć. A najlepszą ku temu okazją jest właśnie spotkanie z rywalem, który nie wygrał jeszcze na własnym stadionie, a w pięciu meczach u siebie strzelił zaledwie dwa gole (w sumie ma ich na koncie tylko 8). Zresztą wygrana z Odrą była szczęśliwa po golu w ostatniej minucie. W związku z tym zabrzańska obrona powinna uporać się z ofensywą gospodarzy, tym bardziej, że wrócą do niej prawdopodobnie Artur Prokop, Błażej Radler i Łukasz Juszkiewicz. I choć w Radomiu podopieczni Marka Wleciałowskiego do siatki nie trafili, to pozytywnym sygnałem tej klęski było to, że stworzyli sobie kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. Niech tylko wyregulują celowniki, a już w Gdyni będą płakać!

Przypuszczalny skład wg "DZ": Lech – Filipe, Prokop, Wiśniewski, Magiera – Juszkiewicz, Bukalski, Siedlarz – Liczka, Aleksander, Goncerz.

Nieobecni: Andraszak, Dudziński, Rambo (kontuzje), Stoimenow (kartki). Pod znakiem zapytania: Juszkiewicz, Prasnal, Prokop, Radler, Wiśniewski (urazy).

W poprzednim sezonie: Nie grali. Arka jest beniaminkiem.

Typ "DZ": X. Remis zadowoli Górnika.

źródło: Dziennik Zachodni



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online