Będą prezenty?

Wszystko na Roosevelta podporządkowane jest w ostatnich dniach jutrzejszemu spotkaniu z warszawską Legią (godz. 20.00). To już druga wizyta Legii w Zabrzu w ostatnich dwóch tygodniach. Dziewięć dni temu zespół Dariusza Kubickiego pokonał Górnika 2:0 w rozgrywkach o Puchar Polski.
Tymczasem w Górniku ten tydzień stoi pod znakiem... urodzin. Zaczął w poniedziałek Krzysztof Bukalski (33 lata). Wczoraj świętował Michał Probierz (31). Dziś urodziny obchodzi Leszek Brzeźiński, dyrektor ds. organizacji (wiek przez sympatię pomijamy). – Nie świętowanie nie ma czasu. Będzie tylko kawałek ciasta dla każdego. Po piwie możemy wypić dopiero po meczu. Jeżeli będzie dobry wynik... – twierdzi Michał Probierz.

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że podstawowym problemem Waldemara Fornalika jest zestawienie linii ataku. Choć w klubie jest sześciu napastników, to od pięciu spotkań żaden z nich nie trafił do siatki rywala. Ostatnim pechowcem jest Piotr Gierczak, który mógł być bohaterem meczu w Płocku. – Szansa była niepowtarzalna. Odblokowałby się Piotrek, pewnie zdobylibyśmy punkty. Może nawet trzy. Z innej pozycji zaczynalibyśmy też mecz z Legią... Dziś można gdybać – zastanawia się Fornalik, którego czeka bardzo trudny tydzień. Jutro z Legią, w za tydzień rozpędzony Groclin.

Miał być problem z atakiem, jest z obroną. Czy pod nieobecność Kazimierza Moskala (kartki), Górnik podobnie jak w Płocku zagra „trójką” piłkarzy w defensywie? Pole manewru jest niewielkie, tym bardziej, że powrót na boisko Marka Koźmińskiego nie wchodzi w ponoć rachubę. – Gra „trójką” wyglądała dobrze, kiedy zaczęliśmy tak grać z Legią w PP i Amicą w lidze. Na Płock wydawało się to dobre rozwiązanie i faktycznie, w drugiej linii nie oddaliśmy rywalowi inicjatywy. Trzech obrońców na Legię? Cały czas nad tym myślę, ale to byłoby duże ryzyko – dodaje Fornalik. Czy to oznaczy, że na prawej pomocy pojawi się Brazylijczyk Felipe? Być może cofnięty zostanie do defensywy Probierz... Kto po lewej stronie pod nieobecność Jakosza? Swego czasu w KSZO grał na tej pozycji Jarosław Popiela. – Próbujemy i myślimy. Na pewno czeka nas trudne zadanie – Waldemar Fornalik nie ukrywa, że będzie to dla jego drużyny wyjątkowo poważny sprawdzian.

- Takie mecze pokazują charakter ludzi. Kto się nadaje, dla kogo poprzeczka zawieszona jest za wysoko. Wierzę, że wszyscy ten sprawdzian zdamy. Faktycznie, w drugiej linii mamy doświadczonych piłkarzy, ale jeszcze nie zawsze dobrze się rozumiemy. Chodzi o to, by każdy na boisku robił dokładnie to co założymy przed meczem. Wtedy będzie dobrze, nawet jeżeli przyjedzie do nas Legia – uważa Probierz, który liczy na wsparcie kibiców. – Taki mecz to jest wydarzenie. Wierzę, że również dla naszych fanów. Nie idzie nam ostatnio. Nie dość, że nie mamy szczęścia, to jeszcze prześladuje nas pech. Właśnie w takich chwilach doping jest najważniejszy. Płock? Nawet nie chcę do tego wracać. Wyrównujemy, trener woła, że mamy się cofnąć i grać z kontry, a my się „podpalamy”. Mamy dwie kolejne okazje bramkowe i tracimy gola. Może teraz fart będzie po naszej stronie. To byłby najlepszy dla nas prezent...

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online