Sentyment za Heńkiem

Brazylijczyk Hernani bardzo przydałby się dziś trenerowi Górnika Markowi Wleciałowskiemu. Przed meczem z kieleckim beniaminkiem szkoleniowiec jedenastki z Roosevelta ma olbrzymi kłopot z zestawieniem obrony, której popularny „Heniek” był w poprzednim sezonie ważną postacią. Brazylijczyk jednak latem został wytransferowany do Korony Kolportera i w Zabrzu muszą radzić sobie bez niego.
– Zabrze to dla „Heńka” niemal jak drugi dom, tu stawiał pierwsze kroki w Polsce, tu się uczył polskiego, więc na pewno przyjedzie do nas z sentymentem. Szanujemy go i cenimy, niech zagra dobry mecz, ale największą przyjemność będę miał, gdy moi piłkarze zagrają jeszcze lepiej i potwierdzą, że nawet bez Hernaniego są silnym zespołem – mówi Wleciałowski.
Szkoleniowiec liczy, że dobrą dyspozycję potwierdzi jedyny zdrowy Brazylijczyk, który dziś jest w kadrze Górnika, Filipe. – Mam nadzieję, że nie będzie chciał udowodnić, że jemu też należał się transfer do innego klubu, a po prostu wywiąże się z zadań na boisku. A porównania i satysfakcja mogą być nagrodą dopiero po meczu – dodaje Wleciałowski.
Ale w Górniku mają ból głowy z ustawieniem defensywy. Do ostatniego meczu w Lubinie radziła ona sobie bardzo dobrze. Ale pod nieobecność kontuzjowanego Artura Prokopa Zagłębie zaaplikowało jej aż trzy gole. Po dwóch tygodniach niewiele się zmieniło – Prokop wciąż nie jest gotowy do gry.
– Artur dochodzi do siebie, ale ryzyko pogłębienia kontuzji jest zbyt wielkie. Musimy myśleć perspektywicznie, nie tylko o najbliższym meczu – wyjaśnia Wleciałowski.
Jeżeli jednak dodać do tego, że za kartki pauzować musi inny defensor, Błażej Radler, a duet Łukasz Juszkiewicz – Paweł Król, nie wypadł w Lubinie najlepiej, środek zabrzańskiej obrony jawi się jako wielka niewiadoma. Trener włączył co prawda do kadry rekonwalescentów, Tomasza Prasnala i Jacka Wiśniewskiego, ale po dłuższej przerwie w grze obaj mają braki w przygotowaniach. Możliwe jednak, że jeden z nich zagra od pierwszej minuty, bo wielkiego pola manewru nie ma.
Tymczasem rywal, prowadzony przez dobrze znanego na Śląsku Ryszarda Wieczorka, radzi sobie w rozgrywkach coraz lepiej. Zespół z Kielc wygrał ostatnie dwa mecze – z Arką i Amicą i choć jest na 9. miejscu w tabeli, to ma tylko 1 punkt mniej od zajmującego czwartą lokatę Górnika. Na dodatek napastnik Korony, Grzegorz Piechna, z 9 golami jest najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online