"Kat" Górnika

Rok 1989, piękny czerwcowy dzień. Dziś trudno w to uwierzyć, ale kwestię mistrzowskiego tytułu rozstrzygały wtedy między sobą Górnik Zabrze i Ruch Chorzów. Na Roosevelta komplet publiczności - 25 tysięcy! Bilety wykupiono kilka dni przed meczem. Ledwie mecz się zaczął, a prawą stroną uciekł zabrzanom 19-letni zaledwie, wychowanek Ruchu, Dariusz Gęsior. Mocny strzał z dystansu dał chorzowianom prowadzenie, którego nie oddali już do końca (skończyło się 2:1 dla gości). Była to pierwsza bramka Gęsiora w ekstraklasie i dopiero druga w historii wygrana "niebieskich" w ligowym meczu w Zabrzu. Po trzech kolejnych meczach Ruch został mistrzem Polski. 
Od tamtego momentu minęło 14 lat, popularny "Gęgol" zmienił kilka adresów. Zdążył po mistrzowski tytuł sięgnąć z Widzewem Łódź, grał ponadto w barwach Pogoni Szczecin i Amiki Wronki, a od bieżącego sezonu reprezentuje Wisłę Płock. W minionej kolejce przypomniał sobie rolę "kata" Górnika, strzelając w 85 minucie bramkę, która pozbawiła zabrzan - pewnego wydawało się już - punktu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online