Współpraca Lecha Zielona Góra z Górnikiem

Lech Zielona Góra ma kłopoty finansowe, na razie jest bez prezesa, ale najprawdopodobniej w najbliższych dniach podpisze umowę o współpracy z Górnikiem Zabrze.
Zielonogórski klub od ponad roku jest postrzegany w trzecioligowym środowisku jako bardzo solidny zespół. Ponoć murowany kandydat do awansu, Zagłębie Sosnowiec, oprócz Śląska Wrocław na razie najbardziej boi się właśnie zielonogórzan. Rzeczywiście Lech Sulma dysponuje ciekawą kadrą, a fakt powoływania do reprezentacji do lat 20 aż trzech zawodników ma swoją wymowę. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że od lat boryka się z kłopotami, ma jeden z najniższych budżetów z wszystkich zespołów trzecioligowych.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że gdyby ten klub otrzymał trochę większy zastrzyk gotówki, znalazł sponsora, to mógłby myśleć o awansie. Potwierdza to zainteresowanie władz Górnika Zabrze. Wieloletni reprezentant Polski, a obecnie właściciel większości akcji legendarnego klubu, Marek Koźmiński od kilku spotkań oglądał trzech kadrowiczów Lecha Sulmy: Mirosława Kasprzaka, Pawła Wojciechowskiego i Łukasza Juszkiewicza. W Głogowie, w ubiegłą środę M. Koźmiński wraz z trenerem Górnika, Waldemarem Fornalikiem byli na meczu Chrobry - Lech Sulma. Obaj panowie spędzili w Zielonej Górze jeszcze cały czwartek. Bardzo podobały im się obiekty MOSiR-u. Już wiadomo, że podczas przerwy zimowej Górnik przyjedzie na zgrupowanie do Zielonej Góry i zagra sparing z Lechem Sulmą. Druga sprawa o której rozmawiano jest jeszcze ciekawsza. Oba kluby postanowiły nawiązać współpracę. Zielonogórzanie będą promować w trzeciej lidze młodych zawodników i przekazywać ich Górnikowi. Klub z Zabrza w zamian oddeleguje do Zielonej Góry graczy, którzy nie mieszczą się w składzie, a byliby sporym wzmocnieniem dla trzecioligowca. Oprócz tego Górnik będzie comiesięcznie wspierać Lecha Sulmę finansowo. Szczegóły są już dograne. Teraz wystarczy tylko podpisać porozumienie.

źródło: Gazeta LubuskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online