Po rewolucji

W sytuacji‚ gdy zabrzanie nie śmierdzą groszem‚ zespół musi być skrojony na miarę skromnych możliwości klubu. Najlepsi zawodnicy poszukali sobie nowych pracodawców‚ zaś w drużynie pozostało kilku rutyniarzy i spora grupa młodych‚ którzy mają dobre chęci‚ ale jeszcze niewiele potrafią.
W efekcie wymuszonej rewolucji kadrowej Górnik dysponuje bardzo przeciętnym zespołem. O ile pozycja bramkarza nie wzbudza obaw trenera Marka Wleciałowskiego‚ jako że Piotr Lech to solidna firma‚ to „im dalej w las‚ tym więcej drzew”. Z formacji defensywnej wypadł Felix Felipe‚ który zaczął narzekać na swoje wynagrodzenie i Wleciałowski odstawił go od składu. Jeśli to wychowawcze posunięcie szkoleniowca przyniesie sukces‚ Brazylijczyk uderzy się w pierś i wróci na prawą obronę. W innym wypadku zostanie sprzedany gdzieś do klubu z II ligi.
Działacze nie muszą zresztą szukać kogoś na miejsce Felipe‚ gdyż mają Błażeja Radlera. Także z wypożyczenia do Podbeskidzia wrócił Rafał Andraszak‚ który ma wzmocnić drugą linię. Ale w tej formacji z pewnością brakować będzie Marcela Liczki. Czech szuka nowego klubu. – Na pewnych ludzi nas po prostu nie stać – tak skomentował przypadek Liczki prezes Zbigniew Koźmiński.
Największe problemy może jednak stwarzać atak‚ gdzie nadal poszukiwany jest następca Michała Chałbińskiego‚ który zagrałby w duecie z Arkadiuszem Aleksandrem. Bułgar Krasimir Petrow niczym nie zachwycił‚ więc teraz trwa penetracja rynku krajowego.

Taktyka Górnika Zabrze wg "Przeglądu Sportowego":
Lech - Radler, Prokop, Wojciechowski, Prasnal - Andraszak, Siedlarz, Bukalski, Juszkiewicz - K. Król, Aleksander.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online