Forum
 

Oświadczenie Stowarzyszenia w związku z wydarzeniami podczas meczu z Polonią Warszawa

Do SSA Górnik Zabrze:
W trosce o bezpieczeństwo oraz frekwencję na stadionie im. Ernesta Pohla przy ul. Roosevelta 81 pragniemy wyrazić niezadowolenie z zachowania służb ochrony oraz Policji podczas spotkania ligowego z Polonią Warszawa w dniu 09.06.2005 r.
Wydarzenia jakie miały miejsce w końcowych fragmentach meczu z Polonią oraz po jego zakończeniu wywołały wśród sympatyków Naszego klubu wielkie niezadowolenie oraz oburzenie czym dali wyraz m.in. w przysłanych do Stowarzyszenia Kibiców Górnika e-mailach. 
Prowokacyjne zachowanie Policji mogło doprowadzić do zamieszek na stadionie, których konsekwencje były by dotkliwe zarówno dla klubu, jak i dla sympatyków sportu. Ponadto kibice przychodzący na stadion im. Ernesta Pohla skarżą się na traktowanie ich przez służby ochrony na bramach wejściowych oraz podczas samego spotkania.
Brak organizacji - chaos w szeregach służb porządkowych na stadionie skłania nas do oponowania o wyciągnięcie jak najszybciej konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za organizację i stan rzeczy podczas wczorajszego meczu. SSA Górnik Zabrze jako organizator spotkania powinien być odpowiedzialny za zachowanie służb ochrony oraz Policji, a także w razie naruszenia zasad bezpieczeństwa przez te podmioty wyciągnąć wobec nich konsekwencje.
Mamy nadzieję, iż SSA Górnik Zabrze w przyszłym sezonie uczyni wszystko by wyeliminować takie zachowania, które w znaczący sposób przyczyniają się do atmosfery panującej na stadionie.
Jesteśmy przeciwni działaniom dążącym do tego żeby Policja i ochrona na stadionie miała wpływ na odstraszanie potencjalnego kibica od przyjścia na mecz ukochanego klubu.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online