Wypowiedzi piłkarzy po meczu Górnik - Amica

Michał Probierz (Górnik): - Amica to dobry zespół. Nie wiem, dlaczego po 25 minutach coś się w naszej grze "posypało". Bramki straciliśmy na własne życzenie, a potem chyba faktycznie graliśmy zbyt nerwowo i schematycznie. Człowiek jest zawsze mądry po meczu.
Paweł Skrzypek (Amica): - Górnik grał bardzo dobrze przez 20 minut. Trochę nas zaskoczył, ale potem byliśmy lepsi. Po czerwonej kartce dla Dudki nie zapanował w naszych szeregach chaos. Wiemy co w takich sytuacjach robić. Przeszedłem na lewą obronę, broniliśmy się bardzo mądrze. Mamy dobry zespół i jestem przekonany, że będzie coraz lepiej . Grzegorz Mielcarski (Amica): - Mecz rozstrzygnął się po lewej stronie boiska - z perspektywy Amiki. - Tak mamy grać. Jeżeli Marek Zieńczuk jest w gazie to praktycznie każda piłka idzie tą stroną.
Rafał Niżnik (Górnik): - Próbowałem strzelać z dystansu, ale jeszcze za bardzo w środek, trochę brakuje precyzji. W pierwszej połowie Amica zagrała naprawdę bardzo dobrze. Po czerwonej kartce już tylko broniła wyniku. Udało im się. Nam dzisiaj nie siedziało. Gnietliśmy ich, ale nic nie wpadło. Wydaje mi się, że chociaż 2:2 byłoby wynikiem sprawiedliwym. Gdybyśmy szybko wyrównali, to pewnie byśmy i wygrali. Mimo porażki kibice chyba z naszej gry byli zadowoleni, to był dobry mecz.
Marek Zieńczuk (Amica): - Jak się grało na Radlera? Chyba wyszło to dobrze, ale nie patrzę na jednego piłkarza. Bez współpracy z kolegami nic by z tego nie wyszło.
Paweł Kryszałowicz (Amica): - Na początku było w naszych szeregach trochę nerwowo. Po stracie bramki opadło z nas to napięcie i wpadliśmy w swój rytm. Zdobyliśmy dwa gole: Marek krzyczał, więc mu podałem, za drugim razem on się też nie posępił, choć mógł strzelać. Czerwona kartka trochę nam zepsuła plany i w drugiej połowie byliśmy zepchnięci do "obrony Częstochowy". Udało nam się jednak utrzymać jednobramkową przewagę i trzy punkty jadą do Wronek. Cieszymy się.

źródło: Sport
nadesłał: Marten