Forum
 

Mateusz Bukowiec - zabrzański diament

Dużo miejsca poświęcił w ostatnim czasie "Przegląd Sportowy" utalentowanym piłkarzom młodego pokolenia, którzy pod wodzą trenera, Michała Globisza, walczyli o Puchar Syrenki. Ostatecznie Polacy zajęli czwarte miejsce, ulegając w boju o brąz Belgom 2:3.
Największą uwagę gazeta skupiła na Filipie Burkhardtcie i Bartoszu Białkowskim. Nic dziwnego. Młody Bury puka do bram pierwszej drużyny Amiki. Postać Bartosza była łączona z Legią. Była, bo sprawa stanęła w martwym punkcie. Sam trener widzi świetlaną przyszłość przed młodym bramkarzem i pomocnikiem Amiki. Jest jednak w jego ekipie piłkarz, którego mało kto do tej pory docenił, a chyba warto. To Mateusz Bukowiec z Górnika Zabrze, który jest jedynym piłkarzem Globisza, dla którego znalazło się miejsce w kadrze pierwszoligowego zespołu.

Jeszcze będzie czas

Pytany, na kiedy przypadnie jego ligowy debiut, Mateusz odpowiada skromnie: - Myślę, że niebawem to nastąpi, ale spokojnie, jest czas. Na razie uczę się od najlepszych. Mogę ich podpatrywać na treningach. Były takie założenia, żeby wpuścić mnie w końcówce ligowego meczu z Lukullusem, jednak przy stanie 0:0, trener nie podjął tego ryzyka, co nawet rozumiem.

Mateusz uczy się w Zabrzu. Do Górnika trafił poprzez reprezentację. Wcześniej grał w Piaście Leszczyny, gdzie trenował go ojciec. Rodzice podzielają jego entuzjazm.

Jest zgodny, co do jednego. Piłka to sposób na życie. Mówi o tym bardzo dojrzale, jak na szesnastolatka. Nie zgadza się również do końca z opinią Filipa Burkhardta, że Piotr Urban nieco słabiej wypadał na treningach. - To fakt, ma jeszcze braki motoryczne, ale przed pierwszym spotkaniem z Węgrami, w grze wewnętrznej strzelił trzy z czterech bramek. To był popis techniczny prosto z Hiszpanii. Jeśli nadrobi inne zaległości będzie dla nas wielkim wzmocnieniem - mówi Mateusz.

Koza nosi bramki

W Górniku koledzy przyjęli Bukowca bardzo dobrze. Największe kłopoty sprawia mu do dziś mówienie do Marka Koźmińskiego na "ty". - Czasem się zapomnę i powiem: - Proszę pana. Tak naprawdę jednak mam cały czas wsparcie z jego strony. Nie daje po sobie poznać, że grał w reprezentacji Polski. Bywa i tak, że nosi z nami bramki na treningach. Podpowiada mi sporo, zwłaszcza w sensie taktycznym, a to najbardziej lubię - opowiada Mateusz.

Pytany o pozaboiskowe rozrywki, twierdzi:. - Nie ma na to czasu. Tylko szkoła i piłka. - Czasem wyjdę tylko gdzieś z przyjaciółmi - mówi Mateusz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online