Wleciałowski: Dziękujemy kibicom!

Rozmowa z Markiem Wleciałowskim, trenerem Górnika.
» Co było kluczem do zwycięstwa nad Cracovią?
- Kluczem była dyscyplina taktyczna. Pomimo zmęczenia środowym meczem z Legią zespół wyszedł na boisko umotywowany, chcący wygrać i skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty. Dużą rolę odegrali także kibice, którzy swoim dopingiem bardzo nam pomogli. 

»W pierwszej połowie zespół jednak oddał inicjatywę rywalowi. Taka była taktyka?
- To było dla nas bardzo trudne spotkanie. Takich meczów, jak ten środowy z Legią, nie da się grać co trzy dni. Dlatego chcieliśmy, że tak powiem, z każdą minutą się rozgrywać, znaleźć takie momenty w grze rywala, żeby go wybić z rytmu i zaatakować. Cracovia to bardzo dobry zespół. Tym większa satysfakcja z tego zwycięstwa. To bardzo ważne, że wygrywamy, idziemy do przodu, rozwijamy się. Ale zdaję sobie sprawę, że każdy następny mecz będzie coraz trudniejszym wyzwaniem.

» Gdzie przed meczem szukał pan szansy na pokonanie Cracovii?
- Zauważyliśmy, że na swojej połowie rozgrywają piłkę na granicy ryzyka. Kilka razy omal z tego nie skorzystaliśmy.

» Jak oceni pan grę Ugo, który w lidze zagrał po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce?
- Widać, że bardzo dobrze czuje się w grze głową, potrafi też, w głębi pola, obsłużyć podaniami kolegów z ataku. Natomiast ma jeszcze rezerwy w czuciu gry.

» Znów natomiast zawód sprawił Piotr Brożek, choć miał asystę przy golu. Co się z nim dzieje?
- On wciąż nie może się „wykluć”. Dzisiaj można mu wiele zarzucić, ale nie to, że się nie zaangażował. Mam nadzieję, że wkrótce się przełamie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online