Forum
 

Brak podgrzewanej murawy kolejnym kłopotem Górnika

Kto nie będzie miał podgrzewanej murawy, nie dostanie licencji ligowej. Wymóg zacznie obowiązywać za dwa lata. Wiele klubów chce go jednak spełnić wcześniej - pisze "Przegląd Sportowy".
Za rok, nawet na mrozie, piłkarze powinni zacząć grać planowo. Aż sześć klubów z obecnej Idea Ekstraklasy (Amica, Cracovia, Pogoń, Polonia, Wisła Płock, Zagłębie) deklaruje, że już latem zamontuje systemy podgrzewające murawę. Taką posiadają już Wisła Kraków, Legia i Groclin. 

W ciągu dwóch lat podgrzewanie chcą zainstalować: Lech, Górnik Łęczna i Odra.

Kłopoty mają natomiast szefowie Górnika Zabrze. Twierdzą, że nie mogą nic zrobić na stadionie bez zgody miasta, które jest właścicielem obiektu. Ale na razie jakichkolwiek rozmów o podgrzewanej płycie nawet nie rozpoczęli. Stadion w Wodzisławiu też jest miejski, ale tam magistrat współpracuje z klubem.

Podgrzewane boiska w naszej ekstraklasie:
- mają:
Groclin, Legia, Wisła Kraków
- będą mieć następnej zimy:
Amica, Cracovia, Pogoń, Polonia, Wisła Płock, Zagłębie Lubin
- zainstalują w ciągu dwóch lat:
Lech, Górnik Ł., Odra
- nic nie robią w tym celu:
GKS Katowice, Górnik Zabrze.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online