Forum
 

Nieoczekiwana zmiana

Rozmowa z Rafałem Andraszakiem, wypożyczonym na pół roku do Podbeskidzia Bielsko-Biała.
» W rundzie wiosennej będzie pan grał w drugiej lidze w barwach Podbeskidzia, a nie w ekstraklasie. Satysfakcjonuje pana taka sytuacja?
Rafał Andraszak: - To niższa klasa, ale satysfakcjonuje mnie, że Podbeskidzie walczy o awans do pierwszej ligi. Powinienem na tym jeszcze zyskać. Może nawet finansowo, a na pewno sportowo. Jeśli udałoby się zrobić awans, wtedy być może związałbym się z klubem na dłużej. 

» Jak doszło do wypożyczenia?
- Prezes Koźmiński nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego nie widzi mnie w pierwszym składzie Górnika. A trener Żurek złożył mi konkretną propozycję. Przyjąłem ją i podpisałem umowę do czerwca.

» Przygotowując się z Górnikiem, liczył się pan z tym, że może trafić do innego klubu?
- W ogóle nie przewidywałem takiej sytuacji. Jeszcze kiedy był trener Lorens, byłem przygotowywany do gry w pierwszym zespole. Nawet nie myślałem, że w tej rundzie mogę zmienić klub. Pierwsza przesłanka pojawiła się na obozie we Włoszech, gdy nie zostałem wystawiony do składu na mecz z Brescią. Od tego momentu czułem, że coś jest nie tak.

» W Bielsku gra wielu piłkarzy z Górnego Śląska. Nie będzie panu chyba ciężko z aklimatyzacją?
- Od dwóch lat mieszkam w Gliwicach i na Śląsku już zaaklimatyzowałem się. W Bielsku też nie będzie źle. Znam paru chłopaków. Z Błażejem Radlerem trenowałem, gdy byliśmy jeszcze w Górniku.

» Ale z dojazdami do Bielsku to już będzie kłopot...
- Oj, do tego będę musiał przywyknąć. Nadal będę mieszkał w Gliwicach, gdzie kupiłem mieszkanie. Żona spodziewa się dziecka, więc na pewno nie będziemy się przenosić.

» Trenerowi Żurkowi brakowało napastnika, a bielscy kibice narzekali na brak skuteczności zespołu. Ile zmieni pana przybycie?
- Nie potrafię powiedzieć. Jest paru napastników, więc nie wiem, czy będę podstawowym graczem. Postaram się jednak coś strzelić i pomóc drużynie. Pod bramką czuję się dobrze, choć ostatnio grywałem na boku pomocy. Liczę jednak, że w Bielsku zagram z przodu.

Rozmawiał: Łukasz Klimaniec / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online