Forum
 

Górnik wznowi treningi 5 stycznia

Marek Wleciałowski, drugi trener Górnika Zabrze, gdy usłyszał pytanie o zimowe plany w klubie odparł: – Zarys przygotowań jest, ale wiele zależy do tego, co się u nas wydarzy. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach wszystko będzie jasne.
Wiadomo, że chodzi o kwestię zmiany trenera. Pewne jest tylko to, że zespół przebywa na urlopach od 4 grudnia. Wcześniej, bo 28 listopada do swego kraju odlecieli Brazylijczycy występujący w Górniku. Koniec "laby" planowany jest na 5 stycznia. 

– U siebie będziemy trenować około dwóch tygodni – informuje Wleciałowski. – Potem w planie jest obóz w Zielonej Górze, gdzie spędzimy 10-12 dni. Tam do rozegrania są dwa sparingi, a jeden jest pewny, bo z gospodarzami, czyli Lechem. Współpracujemy z tym klubem, dlatego to zgrupowanie chyba dojdzie do skutku, niezależnie od rozstrzygnięć, co do osoby trenera. Mówi się też o wyjeździe do Włoch, jednak w tym przypadku nie znamy jeszcze żadnych szczegółów.

Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Górnik ma zagrać w Czechach z drużyną TJ Vitkowice na podgrzewanej murawie. Ta opcja z pewnością dojdzie do skutku, gdy zostanie trener Werner Lička. Zresztą lista sparingów jeszcze się tworzy i też jest uzależniona od "myśli trenerskiej" (starej lub nowej).

Piłkarze Górnika, na ostatnim tegorocznym treningu, otrzymali na kartkach plan działania na okres urlopu. Najlepiej wyglądają pierwsze dwa tygodnie, podczas których zalecono bierny wypoczynek. Potem, powoli znów trzeba zacząć się ruszać, trochę pobiegać, porozciągać mięśnie, robić brzuszki, popracować na siłowni. Wszystko po to, aby utrzymać dobry stan fizyczny, bez konieczności zrzucania zbędnych kilogramów na pierwszych zajęciach. Ciekawostką jest zestaw sportów zakazanych, których nie wolno uprawiać zabrzańskim piłkarzom na urlopach.

– Chcemy uniknąć kontuzji, dlatego zawodnicy nie mogą dodatkowo uprawiać urazowych sportów – tłumaczy drugi trener zabrzan. – Oni dobrze o tym wiedzą, jednak na wszelki wypadek jeszcze o tym przypominamy. Wiem, że na przykład Marcel Lička lubi grać w hokeja na lodzie, dlatego ten sport też jest na liście zakazanych, tak jak koszykówka, piłka halowa, narciarstwo. Zalecamy natomiast pływanie, jazdę na rowerze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online