Forum
 

Powody do satysfakcji

Robert TrznadelTo była udana jesień dla chłopców z Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnika Zabrze. Wystarczy spojrzeć na miejsca poszczególnych drużyn. Zespół trenera Jerzego Werońskiego (rocznik 86) zajął trzecie miejsce w Śląskiej Lidze Juniorów, ustępując jedynie Gwarkowi Zabrze i Odrze Wodzisław.
Podopieczni Mariana Bechera (rocznik 87) zajęli pierwsze miejsce w Okręgowej Lidze Juniorów. Premię półmetka zdobyli także chłopcy Tomasza Grozmaniego występujący w Regionalnej Lidze Juniorów (rocznik 88). Z kolei drużyna Sławomira Kapcińskiego (rocznik 89) zajęła drugie miejsce w grupie II RLJ.

Bardzo dobrze spisywali się także trampkarze Górnika w ligowych rozgrywkach zabrzańskiego Podokręgu PZPN. Trzy zespoły w swoich grupach zajęły pierwsze miejsca. Były to drużyny Jerzego Urbana (90), Romana Cegiełki (92), Marka Piłatka (93). Zespół Piotra Pfeifera (90) uplasował się na drugiej pozycji.

– Na pewno mamy powody do satysfakcji, choć wydaje się nam, że zespół występujący w Śląskiej Lidze Juniorów mógł wypaść lepiej, ale przecież znalazł się w ścisłej czołówce. Miejsca w poszczególnych grupach są na pewno ważne, ale nie przywiązujemy do nich zasadniczej wagi. Naszym podstawowym celem, o którym wielokrotnie już mówiłem jest to, aby jak najwięcej naszych wychowanków trafiło przede wszystkim do pierwszoligowej drużyny Górnika, a w następnej kolejności do innych zespołów ekstraklasy – powiedział Tomasz Fatyga, prezes MSPN Górnik Zabrze.

Trzeba przyznać, że ten cel jest konsekwentnie realizowany. Czterech zawodników: dwóch siedemnastolatków Kamil Król, Marcin Maszka oraz dwóch piętnastolatków Robert Trznadel i Dawid Kregier, została zauważonych przez trenera Wernera Liczkę, który zaproponował im treningi ze swoją drużyną.
W pierwszym zespole Górnika w meczu o Puchar Polski z GKS Katowice zadebiutował wychowanek Tomasza Fatygi siedemnastolatek Paweł Król (zbieżność nazwisk z wcześniej wymienionym przypadkowa).

Na uwagę zasługuje fakt, że drużyny w szkółce prowadzą między innymi byli zawodnicy Górnika, jak Cegiełka, Grozmani, Kapciński, Pfeifer, bądź trenerzy przez długie lata związani z tym klubem. Ma to bardzo ważne znaczenie.
Dobrze układa się współpraca szkółki z SSA Górnik. Tomasz Fatyga często rozmawia z prezesem Zbigniewem Koźmińskim. Trzeba jednak od razu stwierdzić, że szkółka utrzymuje się z własnych środków, dotacji państwowych i składek rodziców.

Na razie chłopcy uczestniczą w zajęciach, polegających głównie na roztrenowaniu. W połowie grudnia nastąpi przerwa, a po Nowym Roku rozpoczną się przygotowania do wiosennej rundy.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online