Forum
 

Cała jedenastka z Kraju Kawy

Kilkanaście nazwisk piłkarzy zapisał w swoim notesie Marek Koźmiński podczas rekonesansu w Brazylii. Właściciel Górnika Zabrze wrócił wczoraj do kraju po dwutygodniowym pobycie w Ameryce Południowej. - W sumie zainteresowało mnie jedenastu zawodników, ale będziemy chcieli pozyskać od dwóch do czterech z nich - zapowiada Koźmiński junior. - Teraz mamy kilka dni na zastanowienie, a potem przystąpimy do uzgadniania szczegółów. 
W trakcie eskapady właściciel Górnika, któremu towarzyszył trener Werner Liczka i wiceprezes Wisły Kraków Zdzisław Kapka, obejrzał kilka spotkań brazylijskiej ekstraklasy i II ligi, m.in. FC Sao Paolo - Internacional Porto Alegre, Guarani - Figueirense, czy Ponte Preta - Criciuma. Rozgrywki w Kraju Kawy właśnie finiszują.
- Zobaczyliśmy także finałowe mecze mistrzostw Brazylii juniorów do lat 20, w których Palmeriras pokonało Corinthians - opowiada "Koza" junior.
Górnik najprawdopodobniej potrzebuje napastnika i środkowego pomocnika w wieku od 23 lat wzwyż i pod tym kątem czynione były obserwacje.
- Mam kilku na oku. Jeden z napastników grał w zajmującym obecnie 1. miejsce tabeli Atletico Paranaense, drugi w czołowych klubach II ligi. W tym gronie jest także dwóch Argentyńczyków, z czego jeden, prawy pomocnik, to piłkarz doświadczony, 29-letni. Wypatrzyłem też kolejnych zawodników z roczników 85 i młodszych - dodaje Marek Koźmiński, który być może w styczniu jeszcze raz poleci za ocean. Przypomnijmy, że jesienią w ekstraklasie w barwach Górnika grało trzech Brazylijczyków - Felipe, Hernani i Joao Paulo.
Po powrocie do kraju właściciel zabrzańskiego klubu od razu zabrał się do nadrobienia prasowych zaległości. - Czytam, że nie chce u nas grać Jacek Kowalczyk. Nie wiem, skąd się bierze coś takiego u młodych piłkarzy? - dziwi się były reprezentant Polski potwierdzając chęć wypożyczenia z krakowskiej Wisły Aleksandra Kwieka. Górnik chciałby także do końca sezonu przytrzymać innych "wiślaków" - Piotra Brożka i Kamila Kuzerę.
- Nic nie wiem natomiast na temat rzekomych ofert dla Jarka Popieli - zaprzecza Marek Koźmiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online