Marzą o sławie

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo często przed ligowymi spotkaniami drużyn seniorskich na murawie spotykali się w przedmeczach zespoły juniorów lub trampkarzy. Ten dobry zwyczaj jakoś ostatnio zaniechano. Na szczęście postanowili go odnowić działacze Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze i zaprosili na stadion przy ulicy Roosevelta trampkarzy Wisły Kraków (rocznik 1991).
- Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami sekcji młodzieżowej Wisły, proponując im mecz z naszymi trampkarzami z rocznika 1991. Chętnie na to przystali. Prezes Zbigniew Koźmiński też przyklasnął tej inicjatywie - powiedział Tomasz Fatyga, prezes MSPN Górnik.

Oba zespoły spotkały się kilka godzin przed meczem seniorów Górnika i Wisły.

Po ciekawej grze padł remis 1:1 (1:1). Prowadzenie dla Górnika w 17. min. uzyskał Marcin Klima, który wykorzystał dośrodkowanie Adama Krakowskiego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 27. min. Mateusz Mak.

W drugiej połowie przeważali zabrzanie, którzy stworzyli sporo groźnych sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Na listę strzelców mogli się wpisać między innymi Patryk Bartusiak, Mateusz Rabiej. Wszyscy młodzi chłopcy z Górnika, a także z Wisły zasłużyli na słowa uznania za ambitną grę. Trener krakowskiej drużyny Cezary Bejm cieszył się z tego jego chłopcy mogli przyjechać do Zabrza i zaprosił na rewanż pod Wawel młodych piłkarzy Górnika.

Warto wspomnieć, że w drużynie Górnika grał syn byłego zawodnika i trenera zabrzan Józefa Dankowskiego, Jakub. W zespole Wisły wystąpił syn Krzysztofa Bukalskiego, Daniel.

- Staraliśmy się grać jak najlepiej. Chciałbym kiedyś być tak sławnym piłkarzem jak tato. Gdyby przyszło mi wybierać między Górnikiem i Wisłą, to zagrałbym w tym klubie, który w danej chwili byłby lepszy - powiedział Daniel Bukalski.

Młodzi krakowianie na trybunie oglądali mecz seniorów Górnika z Wisłą, a ich koledzy z Zabrza podawali piłki.
Warto wspomnieć, że trenerem trampkarzy Górnika jest Jerzy Urban wychowanek Stali Zabrze, klubu w którym pierwsze piłkarskie kroki stawiał Henryk Kasperczak.

Trampkarze Górnika wystąpili w składzie I połowa: Łukasz Skorupski - Patryk Jurgielewicz, Radosław Szczecha, Grzegorz Klimasara, Robert Szaruga (Tomasz Lasota), Kamil Czapski, Jakub Dankowski, Mateusz Pawłowski (Paweł Podgórski), Mateusz Wnęk (Marcin Kostrzewa), Adam Krakowski, Paweł Ogrodniczek (Marcin Klima); II połowa: Grzegorz Głogowski - Mateusz Szpara, Grzegorz Pawlik, Radosław Szczecha, Przemysław Bień, Patryk Bartusiak, Roland Kowalczyk, Mateusz Rabiej, Rafał Kucza, Adam Osoba, Maciej Kiełtyka.

Zarówno chłopcy z Wisły, jak i z Górnika marzą o sławie Macieja Żurawskiego i Tomasza Frankowskiego.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online