Okińczyc: Trener nic mi nie powiedział

Wojciech OkińczycDatę 30 października 2004 roku Wojciech Okińczyc zapamięta do końca życia. W tym dniu bowiem 18-latek zadebiutował w pojedynku na ekstraligowym boisku.
Wojtek swoją szansę otrzymał w spotkaniu Górnika Zabrze przeciwko Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, który Górnik przegrał 1:3. Okińczyc zastąpił w 75 minucie Michała Chałbińskiego. - Grałem zaledwie 20 minut, nie miałem strat, ale też nie wniosłem nic ciekawego na boisko. Ciężko było mi pokazać swoje umiejętności w tak krótkim czasie - powiedział Wojtek. Wychowanek Lecha Zielona Góra klubu przyznał, że nie czuł zdenerwowania, ale na pewno towarzyszyły mu spore emocje. - Szczerze mówiąc nic nie czułem. Jak się wchodzi na boisko w takim momencie to zapomina się o zmęczeniu, o tremie, o wszystkim... - wspomina Okińczyc. - Choć jak zdejmowałem dresy i zakładałem koszulkę meczowa, to trochę szybciej oddychałem - dodał Wojtek. Broniący barw Górnika Zabrze zielonogórzanin nie analizował swojego występu z trenerem. - Nic mi nie powiedział. Jedynie koledzy z drużyny gratulowali pierwszego występu w ekstraklasie - przyznał zawodnik.

Wojtek na razie nie uczcił swojego debiutu. Jak mówi nie było z kim ani gdzie. Ale co się odwlecze... Ambitny zielonogórzanin wie, że wciąż czeka go ciężka praca na treningach, gdyż tylko tak może otrzymać kolejną szansę. Na razie Wojtek nie wie, kiedy znów wybiegnie na boisko w ligowym pojedynku. - Trudno powiedzieć. Ostatnio trener nie powołał mnie na mecz z Wisłą. Jest mi trochę smutno, ale takie życie - powiedział. - Trzeba znów ostro trenować i mam nadzieje ze w najbliższym czasie znów zagram - zakończył Wojtek.

źródło: sport.zgora.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online