Forum
 

Ważne, że kierunek słuszny

Bilans Wernera Liczki w Górniku Zabrze jest fatalny. W 20 ligowych spotkaniach, w których prowadził zespół, zabrzanie wygrali zaledwie 4 razy. Siedmiokrotnie zdobywali punkt za remis i aż 9 razy schodzili z boiska pokonani, w tym pięć razy z rzędu w ostatnim czasie.
- Takiej czarnej serii nie miałem jeszcze nigdy w życiu - stwierdził w niedzielę Werner Liczka. - Jako piłkarz walczyłem zawsze o wysokie miejsca, zdobywając w czeskiej ekstraklasie tytuły mistrzowskie i korony króla strzelców. Jako trenerowi też pięć przegranych z rzędu jeszcze mi się nie przytrafiło. 
W polskiej lidze nie ma takiego drugiego szkoleniowca z tego prostego powodu, że działacze już po trzeciej z rzędu porażce, zastanawiają się nad zmianą szkoleniowca, a czwarta przegrana jest niemal równoznaczna z wypowiedzeniem. Wojciech Borecki, nie mający kim grać, uratował w GKS Katowice stołek na chwilę wygrywając piąte spotkanie.
- A u nas trener Waldemar Fornalik pożegnał się z zespołem po wygranym spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i nikt nie myśli o zwolnieniu z pracy Wernera Liczki po przegranej z Wisłą Kraków - powiedział w poniedziałek Marek Koźmiński, właściciel Górnika. - Wynik na pewno jest bardzo ważny, ale nie może nam przysłonić tego co najważniejsze, czy li pracy włożonej w rozwój drużyny przez Wernera Liczkę, który kontynuuje pracę rozpoczętą przez Waldemara Fornalika.
Wojciech Młynarski w swojej piosence "Przyjdzie walec i wyrówna" śpiewał: "Nic, że droga wyboista, ważne, że kierunek słuszny"!
- Przegraliśmy pięć meczów z rzędu, ale z Legią i Groclinem na wyjeździe i krzywdzeni przez sędziów - dodał Koźmiński. - Szkoda porażki w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem, a już przegrana z Lechem na swojej murawie odbija się nam czkawką. Ale mecz z Wisłą, choć przegrany 1:3, na pewno nie może być stawiany jako przykład złej pracy Wernera Liczki. Graliśmy bez piątki podstawowych graczy, a taktycznie i kondycyjnie dorównywaliśmy przeciwnikom - najlepszej drużynie w Polsce. Zmarnowaliśmy pięć znakomitych okazji, z którymi minimum trzy powinny przynieść nam gole. A niespełna rok temu Wisła zalała nas 4:0 grając godzinę w dziesiątkę.
Werner Liczka może więc spokojnie pracować dalej. Nie został zwolniony. No chyba, że sam ma zamiar odejść.
- Do końca listopada na pewno siądziemy do rozmów na temat przyszłości - wyjaśnia właściciel Górnika. - Przeszliśmy już trzy-czwarte drogi, ale przed nami najważniejszy odcinek. Werner Liczka jest trenerem, którego styl pracy odpowiada mojej koncepcji. Nie dlatego, że jest Czechem, ale dlatego, że myśli o piłce podobnie do mnie. Gdyby odszedł, będę szukał trenera myślącego w ten sposób, obojętnie, czy to będzie Polak, czy obcokrajowiec. Ale jeszcze raz chciałem podkreślić, że temat odejścia Liczki z Górnika, to w tej chwili temat medialny, a nie realny problem. Dlatego ja sobie nim głowy nie zaprzątam.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online