Forum
 

Pomyślny chrzest

Górnik Zabrze gładko przegrał z Wisłą Kraków (1:3), a Bartosz Białkowski puścił trzy bramki. Bramkarz, który nie ukończył jeszcze 18 lat, zasłużył jednak na pochwałę. Szybko puścił gola, za.chwilę drugiego, ale się nie załamał.
- A tego najbardziej się baliśmy. Bartek jednak wytrzymał presję, do końca był zmobilizowany. Przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia, żadnego farfocla nie puścił - mówi trener bramkarzy Górnika Jerzy Machnik.  - Ten mecz pokazał, że będą z niego ludzie, Bartek naprawdę wiele skorzystał ćwicząc z Piotrkiem Lechem. Poza tym ma warunki, jest dobrze zbudowany i chętny do pracy

Radził swojemu następcy

Piotr Lech mobilizował Białkowskiego przed meczem, szeptał młodszemu koledze coś do ucha, ale zaklęcia nie pomogły. - Powiedziałem Bartkowi kilka ciepłych słów, ale co on mógł zrobić - przyznaje Piotr Lech, który do końca rundy już nie zagra, bo został zawieszony w prawach zawodnika za niesportowe zachowanie w poprzedniej kolejce ligowej. Białkowski będzie miał kolejne szanse, by się wykazać. Póki co młody bramkarz zewsząd słucha komplementów. Nie popada jednak w samozadowolenie. - Analizuję puszczone gole na wideo, bo to jest pierwszy materiał do przemyśleń. Nie miałem w tym meczu za wiele czasu na reakcje, na to żeby pomyśleć. Drugi gol padł chwilę po pierwszym i może w tej sytuacji mogłem zachować się inaczej. Myślałem, że Żurawski będzie kiwał, a on strzelił obok mnie. Ale najważniejsze, że chrzest bojowy mam za sobą. W końcu graliśmy z najmocniejszym atakiem w lidze - przyznaje Białkowski, dla którego pojedynki z Maciejem Żurawskim i Tomaszem Frankowskim były spełnieniem marzeń. W końcu mógł się zmierzyć z idolami. - To ludzie, których znałem wcześniej z telewizora i pierwszych stron gazet. Przed meczem przemknęła mi myśl, że za chwilę spotkam się z największymi gwiazdami naszej ligi. To spotkanie nie wypadło chyba najgorzej, choć nie zapominam, że raz pomogła mi poprzeczka - podsumował bramkarz.

Wytrzymał ciśnienie

Pewne jest to, że trener Werner Liczka nadal będzie stawiał na chłopaka. - Jestem z Bartka zadowolony, bo wytrzymał ciśnienie, jakie towarzyszy takim meczom jak ten z Wisłą. Trudno powiedzieć, czy ktoś inny wybroniłby te sytuacje. Moim zdaniem, Białkowski niczego nie zawalił - mówił po meczu czeski szkoleniowiec Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online