Koźmiński: Opamiętajcie się

Rozmowa z prezesem Górnika Zabrze, Zbigniewem Koźmińskim.
» Jest pan rozczarowany porażką z Wisłą?
- Wisła jest o tyle od nas lepsza, o ile jest bogatsza. Mogę mieć tylko zastrzeżenia, że do meczu z Legią, a teraz do konfrontacji z Wisłą przystąpiliśmy zbyt wystraszeni, stłamszeni klasą rywali. Z drugiej strony takie zakompleksienie jest normalne do wieku młodych piłkarzy Górnika. Strach prysnął dopiero przy wyniku 0:3. 

» Trzy śląskie kluby pałętają się w ogonie tabeli.
- Zatrzymaliśmy się na budżecie 4 milionów i udawało nam się, jak było więcej takich biedaków jak my. Teraz Polonia, Cracovia mają sponsorów, z II ligi wejdą silne ekonomicznie jedenastki z Bełchatowa, Kielc, Gdyni. Dziś już nazwisko, znajomości, entuzjazm nie wystarczą. W tym sezonie wyleci GKS, Odra lub Górnik, tak, że za rok Śląsk może w ogóle nie mieć pierwszoligowej drużyny! Trzeba głośno apelować do marszałka, wojewody, prezydentów śląskich miast. Opamiętajcie się, póki nie jest za późno.

» W Zabrzu też jest tak źle?
- Skrzyknęło się trzech wariatów w Górniku i jeszcze się im kłody pod nogi rzuca. Pisze, że Koźmińscy nie mają akcji, że zawitali do Zabrza, by na Górniku robić interesy. Polskie piekiełko.

» Piotr Lech zostanie surowo ukarany?
- Czekamy najpierw na werdykt Wydziału Dyscypliny, ale jest taki moment w życiu człowieka, że może trzeba sobie zadać sprawę, że coś się robi za długo w życiu. To wspaniały, wartościowy facet, od niego zaczęliśmy budować zespół, ale może już za długo coś ciągniemy? Piotrek ma już 37 lat, wie, że bardzo źle zrobił, ale co się stało to się nie odstanie. Wkrótce wspólnie zastanowimy się co dalej.

» Nie zauważa pan, że zamieszanie z trenerami nie służy drużynie. Dlaczego nikt nie potwierdza lub nie dementuję pogłosek o odejściu Wernera Liczki do Krakowa?
- A kto to ma zrobić? Ja, czy prezes Cupiał? Jesteśmy z trenerem Liczką umówieni, że do końca listopada siadamy do stołu i albo przedłużamy kontrakt o dwa lata, albo się rozstajemy. Inny, półroczny układ mnie nie interesuję, bo to żadna perspektywa. I tylko nie rozumiem ataków Janusza Wójcika i Franciszka Smudy na trenera Liczkę. Czego oni chcą od człowieka, że nie dostają propozycji, to go atakują?

Rozmawiał: Zbigniew Cieńciała / Sport

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online