Licznik bije

Nie ulega wątpliwości, że niedzielna wygrana „Białej Gwiazdy” była jak najbardziej zasłużona, ale po raz kolejny Górnik miał przeciwko sobie nie tylko znacznie lepszego rywala, ale także nieobiektywną trójkę sędziów. Robert Werder z Warszawy wraz z asystentami wydali kilka dyskusyjnych werdyktów – wszystkie na niekorzyść gospodarzy. Niepodyktowanie rzutu karnego za faul Radosława Majdana na Michale Chałbińskim oraz uznanie Maciejowi Żurawskiemu gola ze spalonego to tylko dwa z nich, akurat najbardziej brzemienne w skutkach. 

W kuluarach mówi się już, że zabrzański klub płaci w ten sposób za bezkompromisową postawę wobec PZPN Zbigniewa Koźmińskiego w sprawie sponsora ligi. Wystarczy wspomnieć, że błędne decyzje sędziów pokrzyżowały szyki piłkarzom Górnika także w meczach z Legią i Groclinem.

– Nie wierzę w tę spiskową teorię – sternik zabrzan podchodzi do sprawy spokojnie. – Błędy panów Cwaliny i innych wynikają nie z ich świadomych intencji, ale po prostu z niekompetencji i nieudolności. Rozmawiałem na ten temat z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem i jesteśmy zgodni, że tacy sędziowie będą po prostu eliminowani.

Jakkolwiek patrzeć, Górnik przegrał kolejny mecz w rozgrywkach, choć nadużyciem byłoby uznać, że przegrał przez sędziego. Ale licznik bije...

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online