Bojowy chrzest

» Miał pan tremę przed meczem z Wisłą Kraków?
Bartosz Białkowski, bramkarz Górnika: - Miałem, ale to była trema mobilizująca. Powodowała, że od pierwszej minuty byłem skoncentrowany i starałem się cały czas kontrolować piłkę.
» Czy która z bramek była do obrony?
- Muszę to na spokojnie przeanalizować na wideo. Na gorącą nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale na pewno byłem załamany tym, że tak szybko straciłem pierwszą bramkę w tym spotkaniu, a zaraz po niej wpadła druga. 
» Czy 17-latek stający twarzą w twarz z najlepszymi polskimi napastnikami myślał o tym, że atakują jego bramkę Maciej Żurawski i Tomasz Frankowski?
- Przed meczem taka myśli przemknęła mi przez głową, że stanę oko w oko z najlepszymi polskimi napastnikami, ludźmi których znam tylko z telewizora, z gwiazdami polskiej piłki. Z kilki interwencji mogę być zadowolony, a raz w sytuacji sam na sam z Maciejem Żurawskim pomogła mi poprzeczka.
» Ale przy golu strzelonym przez Żurawskiego prawie pan nie reagował. Dlaczego?
- Myślałem, że będzie mnie kiwał, a on strzelił obok mnie do siatki. Zaskoczył mnie.
» Jest pan zadowolonym?
- Zadowolony jestem z tego, że mam już za sobą pierwszy mecz rozegrany w ekstraklasie od pierwszej do ostatniej minuty. Przeszedłem chrzest bojowy w meczu z Wisłą Kraków, mistrzem Polski, najskuteczniejszą polską drużyną. Musiałem wspiąć się na szczyt. Teraz powinno być już z górki.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online