Górnik - Wisła: Osłabieni zgodnie z umową

Markowi Koźmińskiemu, właścicielowi Górnika Zabrze, lepiej nie przypominać ostatniego meczu jego klubu z Wisłą Kraków. Kroczący po mistrzowski tytuł krakowianie rozprawili się z zabrzanami ośmieszając rywala. Grając godzinę w dziesiątkę, po czerwonej kartce Nikoli Mijailovicia, rozgromili przeciwnika 4:0.
Od tamtego marcowego meczu dużo się w Górniku zmieniło. Nie ma już trenera Waldemara Fornalika, którego zastąpił pół roku temu Wernet Liczka. Opuścił też Zabrze Michał Probierz ulubieniec kibiców. W zabrzańskim składzie pojawiło się wiele nowych twarzy, w tym trójka wypożyczonych spod Wawelu do Zabrza.
- Ale akurat ta trójka, czyli Piotr Brożek, Kamil Kuzera i Marcin Szałęga, w niedzielę nie zagra - mówi Marek Koźmiński. - Podpisując umowę o ich wypożyczeniu zgodziliśmy się na punkt, mówiący o tym, że w meczu z Wisłą Kraków nie skorzystamy z ich usług.
Trener Werner Liczka nie będzie też mógł skorzystać z Piotra Lecha, pokutującego za czerwoną kartkę w meczu z Groclinem. To spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim długo się może jeszcze odbijać czkawką zespołowi Górnika.
- Musimy zapomnieć o tym co za nami - twierdzi Marek Koźmiński. - Takie jest prawo kolejności w sporcie, że jeżeli jedne zawodnik zagra źle to na jego miejsce wchodzi następny. To, że tym następnym w kolejce do bramki jest u nas 17-latek Tomasz Białkowski nie zmienia postaci rzeczy. Dostanie swoją szansę. Martwi mnie dużo słabsza niż myślałem forma Michała Chałbińskiego. Dziwię się, że Michał Karwan, którego formowałem, lansowałem do kadry, w momencie otwarcia się szansy zrobienia kariery przestraszył się i gra słabiej niż oczekiwałem. Mecz z Wisłą Kraków i każdy następny do końca sezonu będzie sprawdzianem, kto się nadaje do gry pod presją, do walki o dużą stawkę.
O wielka stawkę walczy też trener Werner Liczka. Informacje, że już podpisał umowę z Wisłą Kraków i przejmie zespół Hneryka Kasperczaka od 1 grudnia, wypuszczane na świat na kilka dni przed spotkaniem tych drużyn, też robi swoje. Atmosfera wokół spotkania robi się więc "gęsta". I mało kto wierzy, że po serii czterech porażek z rzędu Górnik się pozbiera akurat na mecz z mistrzem. Ale są tacy, którzy wierzą.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online