ŚLJ: W niedzielę Gwarek - Górnik

W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 na stadionie Gwarka w Biskupicach w czternastej kolejce spotkań w Śląskiej Lidze Juniorów w piłce nożnej lider tabeli Gwarek Zabrze podejmuje wicelidera Górnika Zabrze. Oba zespoły dzieli różnica czterech punktów, a do końca jesiennej rundy pozostały jeszcze trzy kolejki. Chłopcy z Gwarka w przypadku zwycięstwa zapewnią sobie premię półmetka, mają zatem o co walczyć. Z kolei drużyna Górnika, jeżeli wygra zbliży się na odległość jednego punktu do swojego lokalnego rywala i wtedy jeszcze wszystko się może zdarzyć. 
Mecz obu drużyn wywołuje zawsze w Zabrzu spore zainteresowanie. Zacięta rywalizacja pomiędzy Gwarkiem i Górnikiem trwa już od 1985 roku, a więc od początku istnienia Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów. Kiedyś zawodnicy obu drużyn chodzili do równoległych klas sportowych w jednej szkole. Znali się bardzo dobrze, więc nic dziwnego, że kiedy dochodziło do rozegrania meczu między nimi, wkładali w niego wszystkie swoje siły. Tu chodziło nie tylko o wynik, ale także o prestiż.
- Spokojnie przygotowujemy się do tego meczu. Dla nas jest to kolejne spotkanie o punkty, które może nas przybliżyć do mistrzostwa jesieni. Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, ale myślę, że stać nas na zwycięstwo - powiedział trener Gwarka Janusz Kowalski.
- Chcemy w tabeli nawiązać bezpośredni kontakt z Gwarkiem dlatego pojedziemy do Biskupic po to, żeby wygrać. Trener drużyny Jerzy Weroński ma pewne kłopoty kadrowe, gdyż dwóch zawodników choruje, ale mam nadzieję, że do niedzieli zdołają się wykurować - stwierdził Tomasz Fatyga, prezes Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online