Smuda w Górniku, Liczka w Legii?

Franciszek Smuda w Zabrzu?! Jeżeli zimą z Górnikiem pożegna się Werner Liczka, to już wiadomo, kto mógłby zająć jego miejsce!
Franciszek Smuda już rozmawiał z działaczami Górnika. Zastąpiłby Wernera Liczkę, który zimą przeniósłby się do stolicy i objął warszawską Legię.
Na razie w Zabrzu prezes Zbigniew Koźmiński przyjmuje te doniesienia z dużym spokojem.
- U nas Liczka ma kontrakt do czerwca 2005 roku. Ale jest wolnym człowiekiem i jeżeli będzie chciał odejść, to trudno - mówi.  - Nie zastanawiałem się, kto mógłby go zastąpić.

Znając zapobiegliwość prezesa oraz jego syna Marka, trudno w to jednak uwierzyć.

Zapewne już mają na oku kandydata, który mógłby poprowadzić zespół.

- Jakoś sobie poradzimy - mówi Koźmiński. - Wyboru dużego nie ma, bo rynek trenerski jest słaby.

Franciszek Smuda, który wcześniej pracował w Widzewie Łódź, Wiśle Kraków, Legii, a ostatnie pięć miesięcy spędził na Cyprze w Omonii Nikozja, spełnia wymogi Koźmińskich.

- Franek to fajny, wesoły kolega (śmiech) - dodaje Koźmiński. - W każdej plotce jest coś z prawdy - dorzuca tajemniczo.

A Smuda? Kilkanaście dni temu powrócił z Cypru. Teraz odpoczywa.

- Znam dobrze Zbyszka Koźmińskiego - mówi Smuda. - Nie ukrywam, że piłka jest dla mnie jak narkotyk i chciałbym pracować w I lidze. Ale przecież... Liczka to najlepszy trener na świecie. Tylko polscy trenerzy to debile. A Czesi, Słowacy są super. Niech tylko Liczka dobrze pilnuje Górnika, bo na razie mają zaledwie 10 punktów i niewiele ich dzieli od strefy barażowej...

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]