Oferta matrymonialna

Arkadiusz Aleksander ustanowił strzelecki rekord życiowy.
» Przystojny, wysoki, brunet, poszukuje... skuteczności. Co pan na taką ofertę matrymonialną?
Arkadiusz Aleksander, napastnik Górnika: - Jestem wolny więc powiem "tak" (śmiech). A mówiąc poważnie, gdyby się znalazła dziewczyna, z którą pojawiłaby się skuteczność, której najbardziej mi brakuje, zostałbym jej wierny. 

» Po pucharowym meczu ze Skalnikiem Gracze, któremu strzelił pan w niedzielę cztery gole, ta oferta jest aktualna?
- Tak naprawdę to w meczu ze Skalnikiem dwie pierwsze bramki strzelił, bo nie miałem innego wyjścia. Podania Piotra Brożka i Brazylijczyka Joao Paula były tak dokładne, że wystarczyło przyłożyć nogę. Przy następnych bramkach już trochę musiałem popracować, żeby wpisać się na listę strzelców.

» Zdobył pan kiedyś więcej niż cztery gole w jednym meczu?
- Do niedzieli nie. Nawet w trampkarskich meczach najlepszy dorobek z jednego spotkania wynosił trzy gole, a w Graczach trzy razy piłkę ulokowałem w siatce rywali w cztery minuty. Cztery trafienia to mój strzelecki rekord życiowy.

» Tak się pan na ten pucharowy mecz z czwartoligowcami zmobilizował?
- Z czwartoligowcami, czy nie, ale wygranie 5:0 to sztuka. Byliśmy bardzo zmobilizowani, bo po trzech ligowych porażkach potrzebowaliśmy zwycięstwa, żeby wejść do szatni z podniesioną głową.

» Czy wystrzelał pan sobie w ten sposób miejsce w pierwszej jedenastce?
- Zobaczymy przed meczem z Groclinem. Jeżeli w Grodzisku Wielkopolskim wybiegnę na boisko w podstawowym składzie to będzie znaczyło, że tak. Przychodząc do Górnika Zabrze, wracając do ekstraklasy, w której debiutowałem w Śląsku Wrocław, gdzie z SMS Wrocław ściągnął mnie trener Wojciech Łazarek, myślałem sobie, że "trzeba się odkurzyć". Chciałem przypomnieć o sobie, pokazać się z dobrej strony, ale moje problemy ze skutecznością nie były najlepszym argumentem dla trenera Liczki.

» Strzelił pan dola Zagłębiu Lubin, teraz dorzucił cztery trafienia w Pucharze Polski. Czy trener Liczka przekonał się do pana?
- Trener Werner Liczka to inteligentny szkoleniowiec i bardzo dobry fachowiec. Był na meczu w Graczach, widział jak strzelałem gole i na pewno wyciągnie z tego wnioski. Na początku sezonu myślałem, że jesteśmy w stanie z naszym zespołem walczyć o wysokie miejsce w tabeli. Teraz nasze apetyty nie są już tak wielkie, ale w dalszym ciągu chcemy wygrywać, a żeby to robić trzeba strzelać gole. W meczu ze Skalnikiem się udało. Oby był to początek dobrej serii.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online