Młodzież Górnika atakuje

Młodzieżowa Szkółka Piłkarska Górnika Zabrze istnieje dwa lata. Od początku działała prężnie i to spowodowało, że teraz zalicza się do czołowych tego typu w Polsce.
Wystarczy spojrzeć na aktualne osiągnięcia poszczególnych drużyn. Najstarsi chłopcy z rocznika 1986 pod wodzą trenera Jerzego Werońskiego zajmują drugie miejsce w Śląskiej Lidze Juniorów i mają tylko dwa punkty straty do lokalnego lidera Gwarka Zabrze. Do końca jesiennej rundy pozostało jeszcze siedem kolejek. Walka o tytuł mistrza półmetka zapowiada się więc pasjonująco. 

W Okręgowej Lidze Juniorów zespół (rocznik 87) prowadzony przez Mariana Bechera też zajmuje pierwsze miejsce. Chłopcy Tomasza Grozmaniego (rocznik 88) przewodzą w tabeli grupy czwartej Okręgowej Ligi Juniorów. Drużyna z rocznika 1989, którą prowadzi Sławomir Kapciński we wspomnianej okręgówce znajduje na drugim miejscu w grupie VIII.

Ponadto cztery drużyny trampkarzy Górnika zajmują pierwsze miejsca w swoich grupach.

Chłopcy ze szkółki znajdują także uznanie u szkoleniowców reprezentacyjnych drużyn. Do narodowej drużyny piętnastolatków na mecz z Litwą został powołany Robert Trznadel, który wcześniej w trzech meczach biało-czerwonych zdobył pięć bramek.

W kadrze Śląska (rocznik 89) na turniej im. Kazimierza Deyny znaleźli się: Dawid Kregier, Kamil Oźmina, Olaf Gajda.
- Mamy bardzo zaangażowanych trenerów i utalentowanych chłopaków. Dobrze układa się nam współpraca z prezesem Górnika Zbigniewem Koźmińskim - powiedział Tomasz Fatyga, prezes Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online