Marek i gwiazdy

Marek Koźmiński zawiesił buty na kołku i więcej czasu spędza w podróżach służbowych do Włoch niż na boisku. Trener Waldemar Fornalik pogodził się już z tym faktem i na lewej obronie konsekwentnie stawia na Grzegorza Jakosza.
Nowy właściciel Górnika myśli już o definitywnym zakończeniu kariery piłkarskiej i poświęceniu się biznesowi. W Zabrzu powstał więc pomysł, by w czerwcu przyszłego roku zorganizować na Roosevelta uroczyste pożegnanie Marka Koźmińskiego jako piłkarza. Głównym punktem byłby mecz Górnika z zespołem gwiazd złożonym z zawodników, którzy kiedyś grali w jednej drużynie z 45-krotnym reprezentantem Polski.
- W Zabrzu gościlibyśmy więc Roberto Baggio, czy Olivera Bierhoffa, którzy razem z Markiem grali w Brescii i Udinese. To na razie pomysł, zobaczymy czy uda nam się ściągnąć wszystkie gwiazdy. Chcielibyśmy jednak, by do takiego wydarzenia doszło - zapowiada ojciec Marka Zbigniew Koźmiński.
Na razie włoskie kontakty Marka Koźmińskiego owocują zatrudnianiem zagranicznych piłkarzy nie mieszczących się w Brescii, czy Interze Mediolan. Już raczej pewnym jest jednak, że zimą, przed rundą wiosenną ekstraklasy podopieczni Fornalika wyjadą na kilkunastodniowe zgrupowanie do słonecznej Italii. Na miejscu też mieliby rozegrać przynajmniej dwa sparingi z drużynami Serie A.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online