Popiela: Niesprawiedliwy remis

Po bezbramkowym remisie w inauguracyjnym spotkaniu piątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze wyjechał z Krakowa bogatszy o jeden punkt.
Jednym z zawodników, który się do tego przyczynił był Jarosław Popiela, grający na lewej obronie.
» Czy wie pan, że Górnik nigdy w historii nie przegrał z Cracovią w pierwszej lidze?
- Dowiedziałem się o tym w dniu meczu. 

» Udało się więc podtrzymać tradycję.
- Zgadza się. Poza tym nie przegraliśmy kolejnego meczu w lidze i jak do tej pory jesteśmy niepokonani. To może cieszyć, jak również fakt, że nie tracimy bramek. W pięciu kolejkach tylko dwie. W Krakowie zagraliśmy słabiej w ataku, zwłaszcza w drugiej połowie, nie stworzyliśmy sobie okazji do zdobycie bramki i ten remis nie jest za sprawiedliwy.

» Za to w pierwszej kilkakrotnie groźnie kontrowaliście gospodarzy.
- Brakowało jednak ostatniego podania, tak jak w jednej z akcji, podczas której wychodziliśmy czterech na czterech. Gdyby ostatnie zagranie było celniejsze, mógł paść gol.

» Trener Werner Liczka powiedział po meczu, że po poprzednich spotkaniach, które zremisowaliście na wyjeździe w Płocku i we Wronkach, był niezadowolony z tylko jednego punktu, a teraz się cieszy tego "oczka", bo Cracovia była po prostu lepsza.
- W poprzednich meczach stwarzaliśmy sobie po pięć, sześć stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola, w piątek tego nie było. Musimy się więc cieszyć, że spotkanie, którego nie byliśmy w stanie wygrać, udało nam się przynajmniej zremisować.

Rozmawiał: Paweł Pieprzyca, Kraków

źródło: Interia.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online