Zbigniew Koźmiński: To wstyd... nazwa Górnik do czegoś zobowiązuje

Po pięciu kolejkach rozgrywek druga drużyna Górnika Zabrze zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Pięć porażek - tego nie spodziewali się nawet w najczarniejszych snach kibice tego zespołu.
W ostatnim meczu w Sławkowie z tamtejszym MKS trener Andrzej Kobiałka miał do dyspozycji tylko jedenastu zawodników i to niektórych z łapanki. 

- Rano przed wyjazdem na ten mecz, zadzwoniłem do Wojtka Krośniaka, prosząc go aby się stawił na zbiórkę. Dwa dni wcześniej zatruł się śledziami i nie czuł się najlepiej. Na dobrą sprawę powinien się dalej kurować. Nie było jednak wyjścia. Jakoś się pozbierał i pojechał z nami - powiedział Kobiałka.

Górnik przegrał 2:4. W jego drużynie z konieczności zagrali dwaj bramkarze: Zbigniew Biliński i Bartłomiej Nawrat. Ten ostatni zdobył nawet gola. Między słupkami stanął rezerwowy bramkarz I drużyny Bartosz Białkowski.

- Jeżeli tak dalej będzie, to zastanawiam się, czy prowadzić tę drużynę. Mając taką kadrę nie jestem w stanie niczego zdziałać powiedział Kobiałka.

Rozwiązać problem

Prezes Górnika Zbigniew Koźmiński zna problem i postanowił go w najbliższym czasie rozwiązać.
- To wstyd, że nasza druga drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W końcu nazwa Górnik do czegoś zobowiązuje, bez względu na to, w jakiej lidze występuje zespół. Przeprowadziłem rozmowy z trenerami Liczką i Kobiałką. Ustaliliśmy pewne priorytety. Liczka bardzo angażuje się w pracę z pierwszym zespołem, zresztą odpowiada za jego wyniki. Jednak ustaliliśmy, że będzie bardziej elastycznie przekazywać tych zawodników do drugiej drużyn, którzy nie mają miejsca w pierwszej. Ostatnio kilku naszych piłkarzy było powołanych do młodzieżowej kadry. Graliśmy sparing z drużyną czeskiej ekstraklasy FC Slovacko i stąd powstało pewne zamieszanie. Obiecuję zająć się sprawami drugiego zespołu w takim samym stopniu, jak pierwszego - powiedział prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.
W najbliższą niedzielę Górnik II zmierzy się w Zabrzu o godz. 11. z KS Włodar-Domex Częstochowa.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online