Eraklasa zamiast ekstraklasy?

Czterdzieści milionów złotych w ciągu trzech lat - tyle chce przekazać na polską ekstraklasę piłkarską koncern telefonii komórkowej Era. W zamian firma będzie nazywać się głównym sponsorem rozgrywek. Zamiast zatem ekstraklasy będziemy mieli Eraklasę?
Informację potwierdził prezes Górnika Zabrze i Piłkarskiej Ligi Polskiej, Zbigniew Koźmiński. - To jest na razie kwota wyjściowa, być może kontrakt będzie jeszcze wyższy. Jesteśmy w trakcie negocjacji. Ważne, że ze strony potencjalnego sponsora jest wola inwestycji w ligową piłkę - mówi Koźmiński. 
Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone, tym bardziej, że PLP ma jeszcze jedną ofertę (prawdopodobnie sieć Idea), a na dodatek pojawiły się informacje, że Era chce wejść dopiero od przyszłego sezonu. - Nie ma na co czekać. Chcemy sfinalizować umowę jak najszybciej - dementuje Koźmiński.
PLP wysłał już do wszystkich klubów informacje, sygnowane przez Erę, o zamiarze objęcia patronatu nad ligą i związanych z tym prawach, ale też obowiązkach. Jednym z nich byłby udział w zimowych mistrzostwach Polski pod nazwą Era Indoor Cup. Jeżeli kluby zaakceptują warunki, do sfinalizowania umowy pozostanie mały krok.
- Zależy nam na czasie, teraz potrzeba szybkiego działania, no i konsumpcji - podkreśla prezes PLP.
Z pobieżnych szacunków wynika, że rocznie Era przekazywałaby około 13 mln złotych - średnio nieco ponad 800 tys. na klub. Podział nie byłby jednak równy - najwięcej dostałyby kluby najbardziej medialne, a zatem najsilniejsze, jak Wisła Kraków, czy Legia Warszawa. - Jeszcze się nad tym zastanawiamy, ale różnica w kwotach dla poszczególnych klubów nie będzie duża - informuje Koźmiński.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online