Forum
 

Puchar się stłukł na nieszczęście

Kibice Wisły Kraków przywitali kapitana Górnika Zabrze Kazimierza Moskala owacją na stojąco. Przed meczem otrzymał puchary i kwiaty. Na płocie rozwieszono wielki transparent "Kaziu witaj w domu".
Spodziewał się pan takiego przyjęcia?
Kazmienierz Moskal: - Miałem nadzieję, że kibice Wisły będą pamiętać o tym, co dla tego klubu zrobiłem i nie pomyliłem się. Było mi miło, ż tak mnie przywitali, ale w niczym nie zmieniło to mojego podejścia do gry. Przyjechałem do Krakowa, jako piłkarz Górnika z jedną tylko myślą - wygrać. 
Kiedy poczuł pan, że Wisła zgarnie komplet punktów?

- Przed meczem stłukł się jeden z pucharów, które otrzymałem. Wtedy pomyślałem sobie, że to zły znak.

Kibice skandowali "Moskal Kazimierz, nie ruszaj Kazia, bo zginiesz", ale raz został pan sfaulowany. Kto się odważył?

- Grzegorz Pater. Miał już rozpędzoną nogę, a ja wybiłem mu piłkę i trafił mnie. To normalne piłkarskie starcie. Bolało, ale nic się nie stało. Grzesiek zresztą od razu mnie przeprosił i graliśmy dalej.

Słyszał pan głosy kibiców, że przydałby się pan w defensywie Wisły na mecze z Anderlechtem?

- Powiedziałem, że jeżeli ktokolwiek pomyśli, że przydałbym się Wiśle, będę zadowolony, ale niczego to już nie zmieni. Trener Henryk Kasperczak ma inną wizję drużyny, składu i nie widzi w nim miejsca dla mnie. Dlatego gram w Górniku i staram się grać najlepiej jak potrafię.

Niech pan powie szczerze, komu kibicowali synowie?

- Tacie. Zresztą niech pan ich sam spyta, bo stoją obok. Spytałem. Obaj chórem odpowiedzieli "Górnikowi", a w tłumku sympatyków Wisły, który nas otaczał czekając na autograf Kazimierza Moskala, było słychać pomruk dezaprobaty.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online