Forum
 

Świerczewski: Jeżeli w Zabrzu - to nie dla pieniędzy

Rozmowa z Piotrem Świerczewskim, byłym reprezentantem Polski trenującym z Górnikiem Zabrze.
» Od wtorku trenuje pan z drużyną Wernera Liczki. Jakie pierwsze wrażenia?
- Ciężko trenujemy, wszyscy bardzo się starają. Plan zajęć jest napięty, jak na okres już po rozpoczęciu rozgrywek. Dostajemy w kość. Ale Liczka to bardzo dobry trener. Ma pełną kontrolę nad tą młodzieżą, a młodość ma dużo różnych pomysłów... 

» Do pana jak młodzi się zwracają?
- A jak się mają zwracać? Per "ty". Nie pozwoliłbym na dystans między nami. W drużynie nie może być takich wiekowych podziałów.

» Jest pan po rozmowie z samym szkoleniowcem i pana kolegą z reprezentacji, Markiem Koźmińskim, dziś właścicielem Górnika. Co ustaliliście?
- Nie stawialiśmy sobie żadnych warunków. Marek otworzył mi drzwi. Ja chciałem trenować z ligową drużyną. W Lechu Poznań nie pozwolili mi na to, choć do gazet podawali, że chcą, żebym u nich grał. Najpierw chcieli, żebym podpisał kontrakt.

» To jak ocenia pan szanse na grę w Górniku?
- Na razie do końca tygodnia na pewno będę tu trenował. A potem zobaczymy. To zależy od wielu spraw, także od tego, czy będę tu miał gdzie mieszkać. Na razie są wakacje i rodzina przebywa w Nowym Sączu.

»W Zabrzu nie płacą za dużo...
- Jeżeli będę grał dla Górnika, to na pewno nie dla pieniędzy. Mam jeszcze ambicje pokazać się z dobrej strony w polskiej ekstraklasie. Tutaj naprawdę tworzy się ciekawa drużyna, która przy odrobinie szczęścia może powalczyć o miejsce w europejskich pucharach. Może pojawi się też jakaś inna propozycja. Na razie jednak takich nie ma.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Trybuna Śląska

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online