Popiela: Mogło być lepiej

Ze sportowcami tak już jest, że jak coś zdobędą, to... chcieliby jeszcze więcej. Górnik Zabrze jest na trzecim miejscu w tabeli. Po dwóch meczach sezonu 2004/2005 ma na koncie cztery punkty i bilans bramkowy 4:0, a autor pierwszego gola dla zabrzan Jarosław Popiela... kręci nosem. 

» Jest pan zadowolony z dorobku drużyny?

Jarosław Popiela, obrońca Górnika: - Nie jest źle, ale mogło być lepiej. Do każdego meczu przystępujemy z tą samą myślą - zwyciężyć. W Płocku z Wisła zremisowaliśmy 0:0, ale byliśmy blisko strzelenia bramki, która dałaby nam trzy punkty.

» Czy to nie paradoks, że przez trenera Wernera Liczkę został pan przesunięty do obrony, a zarazem jest pan jednym z najczęściej strzelających zawodników Górnika?

- Faktycznie nominalnie jestem obrońcą, ale w taktyce trenera Liczki mam bardzo dużo ofensywnych zadań. To mi odpowiada. Lubię atakować. Kilka razy strzeliłem, ale jeszcze muszę trochę poprawić celność. W dodatku przy stałych fragmentach gry do mnie należy wstrzeliwanie piłki w okolice bramki rywala i z takich zagrań też mogę zdobywać gole.

» Czy to znaczy, że trener rozlicza pana tylko z zadań ofensywnych?

- Nie. Przede wszystkim jestem obrońcą. Akcje ofensywne to kolejny etap w mojej grze.

» Dlaczego podszedł pan do piłki ustawionej na "wapnie" i wykonał karnego, z którego w meczu z Pogonią padła pierwsza bramka dla Górnika w sezonie 2004/2005?

- Trenujemy rzuty karne i przed meczem trener ustala kto ma podejść do piłki jeżeli sędzia odgwiżdże przewinienie w polu karnym. Na spotkanie z Pogonią Werner Liczka wybrał Krzyśka Bukalskiego i mnie. Zamieniliśmy po gwizdku arbitra kilka zdań z Krzyśkiem i podszedłem do piłki.

» Nie zadrżało panu serce gdy bramkarz rzucił się we właściwy róg?

- Po meczu Michał Probierz przyznał się, że to on powiedział bramkarzowi, w który róg się ma rzucić. Faktycznie wyczuł moje intencje, ale strzał był silny i trafił do siatki, a później wpadły do niej jeszcze trzy piłki i wygraliśmy 4:0.

» Słyszał pan o tym, że profesor Religa dostrzegł pana grę?

- Tak słyszałem, że powiedział, że podoba się mu ten młody zawodnik z numerem 4. Mam co prawda 30 lat, ale czuję się bardzo młodo więc profesor Religa wcale się nie pomylił. Zresztą wiele osób mi mówi, że młodo wyglądam.

» Trenerowi reprezentacji też wpadł pan w oko?

- Nic o tym nie wiem, ale nie będę ukrywał, że gra w reprezentacji Polski jest moim marzeniem, pewnie tak samo jak każdego kto gra w piłkę. Bez marzeń świat nie byłby taki kolorowy...

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online