Forum
 

Chałbiński: Boiskowe cwaniactwo

» Kiedy poczuł pan ból zwalający z nóg?
Michał Chałbiński, napastnik Górnika: - Już kilka dni przed meczem zgłosiłem trenerowi, że coś nie jest w porządku z Achillesem lewej nogi. Miałem więc indywidualne zajęcia, trochę luźniejsze, ale bardzo chciałem grac w meczu z Pogonią. Zagrałem, wypracowałem rzut karny, przy którym jeszcze faulujący mnie rywal zarobił czerwoną kartkę, a w 90 minucie strzeliłem bramkę.  Zgłaszałem tez lekarzowi ból w trakcie gry. Znieczulenie niewiele pomogło. Gdy w ostatniej swojej akcji ruszyłem do piłki znajdując się sam na sam z bramkarzem ambicja okazała się silniejsza od bólu. Przestałem myśleć o nodze tylko zastanawiałem się jak minąć ostatniego rywala i dopiero gdy ograłem Krzysztofa Pilarza i wpakowałem piłkę do pustej bramki, podczas rozluźnienia, poczułem przeszywający ból. Jakby mi ktoś szpile wsadził w piętę.

» Opuścił pan boisko na noszach, z szatni wychodził o kulach. Jaka jest opinia lekarza?
- Byłem w niedzielę rano w Piekarach Śląskich gdzie usłyszałem diagnozę: podejrzenie urazowego częściowego naderwania ścięgna Achillesa i podejrzenie stanu zapalnego. Za tym szła propozycja unieruchomienia nogi na dwa tygodnie w gipsie. Nie zgodziłem się. Próbuję znaleźć taki specjalny but usztywniający stopę, a razem z działaczami Górnika szukamy także dojścia do innych specjalistów, między innymi w Ostrawie, żeby usłyszeć kilka opinii lekarzy i wybrać najlepszy sposób leczenia.

» A nie gryzie pana piłkarskie sumienie? Takie pytania zadawał panu za pośrednictwem dziennikarzy Mariusz Masternak twierdzący, że przy sytuacji z 75 minuty sfaulował go pan na 25 metrze i od tego faulu, którego arbiter nie odgwizdał, zaczęło się nieszczęście Pogoni?
- To było piłkarskie cwaniactwo. Zrobiłem wszystko tak szybko, że ani sędziemu, ani rywalom nie dałem szans na reakcję.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online