Baza Laguna

Bilans spotkań Górnika z Pogonią w Zabrzu jest dla rywala miażdżąca, 34 pojedynki, 28 wygranych Górnika, żadnej porażki... - Statystyki zawsze mówią o tym co już było, ale mam nadzieję, że coś w tym jest. Czasami jedna drużyna drugiej nie leży, ale o tym przekonamy się dopiero na boisku - Krzysztof Bukalski w tym sezonie zakłada opaskę kapitana drużyny z Roosevelta. Jak sam mówi, nie po raz pierwszy w karierze. Bukalski przez dwa sezony był kapitanem w Hutniku Kraków, zdarzało się też, że zakładał opaskę grając na Cyprze. Jak twierdzi, doskonale zdaje sobie sprawę, że Górnik za kadencji trenera Wernera Liczki lepiej grał na wyjazdach niż przed własną publicznością. - Sporo nad tym pracowaliśmy latem, ale na to składa się mnóstwo elementów i naprawdę niczego nie można zrobić na skróty. Z drugiej strony predyspozycje piłkarzy wymuszają pewną taktykę. Może jeszcze nie efektowną, ale coraz bardziej efektywną. W Płocku mieliśmy sześć, może nawet siedem sytuacji bramkowych. Tylko muszą z nich pasać bramki. I padną w sobotę - dodaje Bukalski.

Wczoraj odbyła się w kościele św. Józefa tradycyjna msza w intencji klubu. Po treningu piłkarze wyjechali na przedmeczowe zgrupowanie. Rywal Górnika, szczecińska Pogoń już od czwartku przebywa w ośrodku Laguna, który wcześniej najczęściej był bazą... Górnika. - Czujemy się tutaj doskonale. I mam nadzieję, że podobnie zaprezentujemy się w Zabrzu. Tam Pogoń zawsze grało się trudno, ale każda passa kiedyś się kończy - mówi spokojnie trener Bogusław Baniak. - Przegraliśmy z Legią, więc punkty są potrzebą chwili - dodaje.

Krzysztof Bukalski oglądał spotkanie Pogoni z Legią, w którym zagrało kilku jego dobrych znajomych. - Olgierd Moskalewicz z Wisły, Sergio Batata z Katowic i oczywiście Michał Probierz. Lubią ofensywny futbol i pokazali dobrą piłkę. Stawiam jednak na "1". Oglądam naszą młodzież i jestem pod wrażeniem tego jak kilku z nich się rozwija. Pamiętam siebie w tym wieku i zapewniam, że o takich możliwościach rozwoju, jakie mają w Zabrzu, mogłem tylko marzyć - kończy Bukalski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online